جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

مهدی لبخندپور - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

مهدی لبخندپور

Loading the player...

 


مهدی لبخندپور نوجوان قاری بوشهر با صوتی زیبا در ردیف قاریان توانمند استان بوشهر است

مصاحبه با مهدی لبخندپور

1ـ لطفاً بیوگرافی خودتان را بفرماید؟ مهدی لبخندپور متولد 22 مرداد 78 از شهرستان بوشهر هستم، از خانواده 4 نفره و در مقطع اوّل متوسطه مشغول به تحصیل می‌باشم.

2ـ موفقیت‌هایی را که کسب کرده‌اید؟ مقام چهارم کشوری اوقاف رشته قرائت در شهر مشهد مقدس ـ مقام دوم دانش‌آموزی در اصفهان ـ مقام سوم از مسابقات تلویزیونی اسراء در رشته مصطفی اسماعیل.
3ـ چگونه به قرآن علاقه‌مند شدید؟ از طریق تلویزیون و گوش دادن به قرائت قاریان در سطح استانی، کشوری و مخصوصاً قاریان مصری، از قرائت‌شان لذت می‌بردم و از این طریق به قرآن علاقه‌مند شدم.
4ـ چه کسانی بیشترین تأثیر را در موفقیت شما داشته‌اند؟ پدر و مادرم و همچنین اساتید گرامیم.
5ـ نام اساتیدی که زیر نظر آنها آموزش دیده‌اید؟ آقایان جماله، انگالیان، هاشمی، عبدالله‌زاده، محبوبی، محمدی باغملائی، حسینی.
6ـ هدف و انگیزه شما در قرآن؟ انگیزه‌ام یاد گرفتن قرآن و تبلیغ آن می‌باشد.
7ـ چگونه با مؤسسه آل یاسین آشنا شدید؟ از طریق خانم شهریاری که مرا از طریق مدرسه‌ای که در آن زمان در کلاس پنجم مشغول به تحصیل بودم انتخاب کردند و من را به مؤسسه آل یاسین معرفی کردند و همانجا بود که کلاس‌های تخصصی را شروع و پیشرفت من از این مؤسسه شروع شد.
8ـ الگوی قرآنی‌تان؟ ابتدا عبدالباسط و شحات‌انور اما در حال حاضر فقط مصطفی اسماعیل.
9ـ از تأثیر سوره‌های قرآن بگویی؟ همه سوره‌های قرآن تأثیر گذارند و هر کدام معانی و مفهوم خاصی به ما می‌دهند مثلاً سوره توحید یکتا بودن خداوند را به مخاطب می‌رساند.
10ـ به کدام کشورها سفر داشته‌اید؟ کشور ترکیه در شهر آنتالیا دعوت شدم و در مسابقات کویت و مسابقات بین‌المللی هند انتخاب شدم اما به دلیل رایزنی‌های ضعیف موفق به قرائت در این مسابقات نشدم.
11ـ تعریف شما از قرآن؟ قرآن راهنمایی برای افراد، بزرگترین معجزه پیامبر گرامی و همچنین صفات بسیاری برای کمال انسان‌ها در آن گنجانده شده است.
12ـ فعالیت‌های غیرقرآنی‌تان؟ در بسیاری از رشته‌ها تخصص دارم مثلاً فوتبال بازی می‌کنم و همچنین والیبال و یک مدت هم در کلاس‌های تکواندو و وشو عضویت داشتم؛ در نوحه خوانی در سطح عالی هستم امّا قرآن را انتخاب کردم.
13ـ توصیه شما به کسانی که در زمینه حفظ و قرائت وارد می‌شوند و پس از مدتی نسبت به آن بی‌انگیزه می‌شوند؟ کسانی که وارد زمینه حفظ و قرائت می‌شوند حتماً در ذهن خودشان تصور می‌کنند که موفق نمی‌شوند باید بگویم خودشان نخواسته‌اند چرا که برای موفقیت باید تلاش کرد.
14ـ برای رفع اشکال در زمینه قرائت با کدام استادان قرآنی در حال حاضر ارتباط دارید؟ با استادانم آقای جماله، و عبدالله‌زاده جهت رفع اشکال ارتباط دارم.
15ـ بهترین قاریان نوجوان در کشور از نظر شما؟ آقای رضا گل‌شاهی از مشهد، سید صادق مسلمی از مازندران.
16ـ از مسابقات بعدی‌تان بگویید؟ مسابقات دانش‌آموزی قزوین و مسابقات اوقاف در فصل زمستان که احتمالاً دی یا بهمن‌ماه برگزار می‌شود.
17ـ از مسابقات اوقاف استانی‌تان بگویید؟ با توکّل بر خدا توانستم برای دو سال متوالی در مسابقات اوقاف استانی اول شوم و بعد از آقای هاشمی، تنها نوجوانی باشم که در مسابقات کشوری افتخار کسب کرده‌ام.
18ـ حرف شما با مسئولین؟ از آقای استاندار تشکر می‌کنم که نسبت به بنده حقیر و قاریان نوجوان توجّه خاصی داشته‌اند و از ما تجلیل به عمل آورده‌اند.
19ـ آرزویتان ؟ ظهور آقا امام زمان (عج).
20ـ شیرین‌ترین خاطره؟ از طریق آقای ابوالقاسمی به ترکیه، شهر آنتالیا جهت قرائت دعوت شدیم، طی مسافرت خیلی خسته بودم به هتل محل اقامت‌مان که رسیدیم در اتاق را قفل کردم و خوابیدم در حالی که چیزی به زمان برگزاری مسابقات نمانده بود و مسئولین برگزاری هرچه در اتاق مرا می‌زدند بیدار نمی‌شدم و مجبور شدند در اتاق را بشکنند و من به جلسه قرآن رسیدم و اتفاقاً در آن جلسه تلاوت خوبی هم داشتم و جمعیت زیادی در آنجا بود که بنده حقیر را مورد استقبال قرار دادند.
مصاحبه کننده: عیسی نجفی‌مطلق

{gallery}tolidvijhe/labkhandpur{/gallery}

در نگاه بیشتر ببینید