جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

مهارت‌های مراقبتی به کودکان و نوجوانان استان بوشهر آموزش داده شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مهارت‌های مراقبتی به کودکان و نوجوانان استان بوشهر آموزش داده شود

مهارت‌های مراقبتی به کودکان و نوجوانان استان بوشهر آموزش داده شود

مهارت‌های مراقبتی به کودکان و نوجوانان استان بوشهر آموزش داده شود

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: کودکان و نوجوانان استان بوشهر باید آموزش‌های مراقبتی برای زندگی سالم در دنیای پیچیده و رو به توسعه امروز کسب کنند.
 
 فتح‌الله حقیقی  در نشست آموزش مهارت‌های مراقبتی درکودکان و نوجوانان در دانشگاه خلیج فارس بوشهر ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه با اشاره به پیچیدگی مهارت آموزی به کودکان و نوجوانان در دینای امروز اظهار داشت: مهارت آموزی به کودکان و نوجوانان با توجه به پیشرفت‌های گسترده فناوری اطلاعات که در مقایسه با گذشته شاهد بلوغ زودرس در این زمینه هستیم به همراه خود مشکلات و پیچیدهایی به همراه دارد.
 
وی با تاکید بر ارائه مهارت‌های مراقبتی به کودکان و نوجوانان استان بوشهر افزود: کودکان و نوجوانان ما مهارت‌های لازم برای زندگی سالم در دنیای پیچیده و رو به توسعه امروز را کسب کنند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر نگاه منطقی به واقعیت‌های جامعه بیان کرد: ضروری است از پاک کردن  صورت مسئله پرهیز شود و واقعیت‌های موجود جامعه را ببینیم و راه‌حل ها را بر اساس و متناسب با شرایط جامعه طراحی کنیم.
 
وی با اشاره به آموزش مهارت‌های مراقبتی در کودکان ونوجوانان ازپایین ترین سنین کودکی گفت: عوارضی که آسیب‌های اجتماعی بر ذهن کودکان ایجاد می‌کند ممکن است در طول زندگی از ذهن وی خارج نشود و آثار مخرب در اجتماع به بار بیاورد.
 
حقیقی تربیت و مراقبت از فرزندان را نخستین وظیفه نهاد خانواده به عنوان اساس جامعه دانست و بیان کرد: ضروری است آموزش‌های مهارتی مراقبتی از آسیب‌های اجتماعی در زمینه جنسی را بصورت کاملا تخصصی و علمی توسط نهادهای مسئول و دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش به والدین آموزش داده تا در برخورد با کودکان و نوجوانان از توانایی مناسب برخوردار باشند.
 
وی مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد را با توجه به تغییر شکل این آسیب‌ها سخت‌تر از گذشته دانست و گفت: آسیب‌های اجتماعی با فرافکنی حل نمی‌شوند.باید مراقب بود و مهارت‌های مراقبتی را از کودکی به فرزندان آموزش داد.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: دولت و دستگاه‌های اجرای و قضایی و نیروی انتظامی به تنهایی نمی‌توانند با آسیب‌های اجتماعی مقابله کنند بلکه از همه مردم و سازمان‌های مردم نهاد درخواست می‌کنیم به موضوع حل آسیب‌های اجتماعی با حساسیت ورود کنند.
 
حقیقی نهادینه کردن ورزش و فرهنگ و هنر را به عنوان زیرساخت مهم مبارزه با آسیب‌های اجتماعی برشمرد و تصریح کرد: پیشگیری بر درمان مقدم است و ایجاد زیرساخت‌های ورزشی و بهداشت روانی و اعتماد اجتماعی به عنوان عوامل پیش گیرنده آسیب‌های اجتماعی مهم هستند.