جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

مهاجران افغانستانی در کلاس‌های نهضت سوادآموزی استان بوشهر شرکت می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

مهاجران افغانستانی در کلاس‌های نهضت سوادآموزی استان بوشهر شرکت می‌کنند

مهاجران افغانستانی در کلاس‌های نهضت سوادآموزی استان بوشهر شرکت می‌کنند

مهاجران افغانستانی در کلاس‌های نهضت سوادآموزی استان بوشهر شرکت می‌کنند

غلامرضا دانش‌فر ظهر امروز در بازدید از کلاس‌های سواد آموزی مهاجران افغانستانی در بخش مرکری شهرستان بوشهر از اجرای طرح آموزش اتباع کشور افغانستان ساکن استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: طرح آموزش اتباع بیگانه ساکن استان بوشهر با حمایت مسئولان اجرایی شده که امسال 200 نفر از مهاجران افغانستانی در کلاس سوادآموزی تحت پوشش قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه امکانات نهضت سوادآموزی استان بوشهر برای جذب سوادآموزان بیش از 200 نفر است تاکید کرد: با فراهم‌بودن امکانات لازم، امسال تعداد زیادتری از مهاجران افغانستانی در کلاس سواد آموزی شرکت می‌کنند.

دانش‌فر با بیان اینکه کلاس‌های نهضت سوادآموزی مهاجران افغانستانی در دو شهرستان بوشهر و دشتستان تشکیل شده خاطرنشان کرد:  از تعداد 200 نفر ثبت نام شده مهاجران افغانستانی ساکن در استان بوشهر 100 نفر در کلاس‌های نهضت سوادآموزی شهرستان دشتستان و 100 نفر هم در شهرستان بوشهر شرکت کرده‌اند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان بوشهر، بیشترین گروه‌های سنی مهاجران افغانستانی شرکت‌کننده در کلاس‌های نهضت سوادآموزی را بین 20 تا 35 سال دانست و افزود: بیشترین تعداد مهاجران افغانستانی ثبت نام شده در کلاس‌های سواد آموزی مربوط به گروه سنی20 تا 35 ساله به میزان 75 درصد است.

دانش‌فر با بیان اینکه در گروه سنی 10 تا 20 ساله 10 درصد و در گروه سنی 35 تا 50 ساله 15درصد در کلاس‌های سواد آموزی شرکت دارند تصریح کرد: در سال 1392 تعداد 50 نفر، در سال 93 تعداد 85 نفر و در سال 1394 نیز 65 نفر از مهاجران افغانستانی ساکن در استان بوشهر تحت پوشش سواد آموزی قرار گرفتند.

وی، یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های نهضت سودآموزی را شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل و افرادی که ترک تحصیل می‌کنند دانست و تاکید کرد: بر اساس برنامه‌ریزی تا پایان برنامه توسعه ششم در گروه سنی 10 تا 49 سال بی‌سوادی ریشه‌کن می‌شود که مناطق روستایی مورد توجه ویژه است.