سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

منطقه ویژه پارس پارس جنوبی رکوردار صادرات غیرنفتی کشور شد - نمایش محتوای خبر

 

 

منطقه ویژه پارس پارس جنوبی رکوردار صادرات غیرنفتی کشور شد

مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: گمرک پارس جنوبی بیشترین سهم محصولات صادراتی در کشور در زمینه میعانات گازی و محصولات پتروشیمی دارد که جایگاه مهم این گمرک در اقتصاد نشان می‌دهد.

منطقه ویژه پارس پارس جنوبی رکوردار صادرات غیرنفتی کشور شد

 

بهنام نوروزی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل گمرک پارس جنوبی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی با صادرات غیر نفتی محقق می‌شود اظهار داشت: صادرات غیر نفتی اساس اقتصاد مقاومتی است که در این راستا گمرک نقش نخست  ایفا می‌کند.
وی با بیان اینکه تمامی فرآیندهای اقتصاد مقاومتی به بهترین شکل ممکن توسط گمرک صورت می‌گیرد تاکید کرد: منطقه ویژه پارس جنوبی به عنوان پایتخت انرژی کشور ضمن نماد توانمندی ایران اسلامی می‌تواند رشد اقتصادی و تعالی کشور بیش از پیش فراهم کند که در این بین گمرک پارس جنوبی نقش مهمی در این راستا دارد.
مدیرکل گمرکات استان بوشهر با بیان اینکه منطقه ویژه پارس پارس جنوبی رکوردار صادرات غیر نفتی کشور است افزود: برای تداوم موفقیت‌های گمرک و صنعت نفت در این منطقه تمام توان و تلاش خود را به کار برده‌ایم‌.
نوروزی افزود: گمرک پارس جنوبی  بیشترین سهم محصولات  صادراتی در کشور در زمینه میعانات گازی و محصولات پتروشیمی دارد که جایگاه مهم این گمرک در اقتصاد نشان می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های تجارت دریایی در 15 نقطه گمرکی استان بوشهر انجام می‌شود گفت: سه گمرک پارس جنوبی، بوشهر و گناوه در رده‌های برتر اداره کل گمرک استان بوشهر فعالیت می‌کنند.
مدیرکل گمرکات استان بوشهر با اشاره به اینکه در سه ماه نخست امسال  6 میلیارد و 525 میلیون دلار کالا از گمرکات استان بوشهر صادر شده گفت: در این مدت بیش از 15 میلیون تن محصولات غیر نفتی صادر شد که گمرک پارس جنوبی بیشترین سهم در صادرات غیر نفتی داشته است.
در این مراسم احمد پورحیدر به عنوان مدیرکل گمرک منطقه ویژه پارس جنوبی منصوب و از خدمات خداداد رحیمی قدردانی شد.