جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ آبان ۱۳۹۹

مناطق شهری بوشهر دارای فرهنگسرای محلی می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

مناطق شهری بوشهر دارای فرهنگسرای محلی می‌شوند

مناطق شهری بوشهر دارای فرهنگسرای محلی می‌شوند

مناطق شهری بوشهر دارای فرهنگسرای محلی می‌شوند

 

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: تمام محلات بوشهر تا پایان امسال با اجرای مصوبه شورای اسلامی شهر دارای فرهنگسرای محلی می‌شوند تا مردم در مشارکت اجتماعی و مهارت آموزی نقش پررنگ تری داشته باشند.
 اصغر گورکی در سمینار اجتماعی  توجه به نشاط و شادابی بوشهر با بیان اینکه ارتقا فرهنگ شهروندان در موضوعات اجتماعی  مورد توجه قرار دارد اظهار داشت: موضوعاتی چون افزایش شادی و ضریب امیدواری در میان مردم که مهم‌ترین سرمایه های اجتماعی هستند در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بوشهرهمواره مورد توجه قرار می‌گیرد.
وی از افتتاح فرهنگسراهای محلات بوشهر خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این فرهنگسراها در محلات سطح مشارکت و همدلی در میان مردم در محلات افزایش یافته و بخصوص بانوان و نوجوانان و جوانان در زمینه مهارت آموزی در زمینه‌های مختلف و خصوصا گذراندن اوقات فراغت سالم دارای امکانات مناسب و در خور شان خود می‌شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بوشهر  با اشاره به فعالیت‌های این کمیسیون در حوزه‌های فرهنگی افزود: از مهمترین اتفاقاتی که در هفته بوشهر در اسفند ماه سال گذشته رخ داد آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد توسط کمیسیون فرهنگی و شورای سلامی شهر بوشهر بود که نشان از توجه به مسائل فرهنگی و تبعات آن در اجتماع توسط این شورا دارد.
گورکی با اشاره به اهمیت افزایش مشارکت اجتماعی تمامی اقشار جامعه تصریح کرد: با توجه به تقویم فرهنگی که در شورای اسلامی شهر بوشهر تدوین و سیاست گذاری شده برای سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری بوشهر از این گونه برنامه‌ها و سمینارها نیز با تمام قوا حمایت می‌کنیم.
وی با اشاره به استقبال کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی و سازمان فرهنگی، تفریحی شهرداری بوشهر از مشارکت بخش خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد در برگزاری برنامه‌های اجتماعی افزود: برگزاری سمینارها و برنامه‌هایی که ضریب امیدواری مردم در جامعه به عنوان سرمایه‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد را واجب و لازم می‌دانیم به همین منظور برای اثربخشی و ارتقا فرهنگ اجتماعی و فرهنگ خانواده و محیط کسب وکار از این برنامه ها تمام قد حمایت می‌کنیم.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بوشهر با اشاره به استقبال مردم از این سمینار گفت: در این سمینار شاهد حضور بیش از 500 نفر از شهروندان بودیم که با بررسی میزان مشارکت مردم در سایر سمینارهای برگزار شده و برنامه‌های مختلف در بوشهر به جرات می‌توان گفت مردم خواهان برگزاری این گونه برنامه‌ها هستند.
وی تاکید کرد: متولیان فرهنگی جامعه باید زمینه و بستر برگزاری برنامه‌های فرهنگی را باید بوجود بیاورند و از سازمانها و ارگانها و موسساتی که امکان برگزاری برنامه‌های فرهنگی را دارند انتظار داریم شورای شهر و شهرداری را یاری کنند.
گورکی با اشاره به اهمیت افزایش مشارکت بانوان در امور فرهنگی و اجتماعی گفت: در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهرداری امسال برای افزایش مشارکت اجتماعی بانوان برنامه‌های مختلفی پیش بینی و تدارک دیده شده که به تناوب در محلات اجرا می‌شود.
وی بر مهارت‌افزایی و حتی توجه به موضوع ایجاد اشتغال بانوان در این برنامه‌ها تاکید و بیان کرد: در تمام محلات فرهنگسراها را تا پایان امسال افتتاح می‌شود که مشارکت موسسات فرهنگی خصوصی  با کمیسیون فرهنگی شواری اسلامی و سازمان فرهنگی، تفریحی شهرداری بوشهر نسبت به آموزش مسائل مختلف فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی، آموزش شهروندی، کارآفرینی و خوداشتغالی در محلات بوشهر مورد توجه است.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بوشهر با اشاره به افتتاح چند فرهنگسرا در محلات شهر بوشهر با هزینه شهرداری و مشارکت سازمانهایی مثل اوقاف گفت: دامنه فعالیت‌های فرهنگی آنقدر وسیع است که شورای اسلامی شهر و شهرداری به تنهایی امکان انجام  آن را ندارد و از سایر سازمان‌ها و ارگانهای متولی فرهنگی نیز انتظار است برای ارتقا سطح کیفی فرهنگ خانه و خانواده و شهروندی در جامعه شورای شهر را یاری دهند.
وی با اشاره به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی و مصوبه شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر بوشهر به سازمان فرهنگی،تفریحی شهرداری بوشهر این اجازه داده می‌شود که در محلاتی که شهرداری امکاناتی برای راه اندازی فرهنگسرا را ندارد، خانه‌هایی که مناسب فعالیت‌های فرهنگی هستند را خریداری و یا اجاره کند و نسبت به راه‌اندازی فرهنگسرای محلات در آنها اقدام کند.
گورکی با اشاره به اجرای زمین‌های چمن مصنوعی و توسعه ورزش به عنوان یک ضرورت در محلات ابراز امیدواری کرد: تا پایان امسال با اجرای مصوبه شورای اسلامی شهر تمام محلات دارای فرهنگسرای محلی شوند تا مردم در مشارکت اجتماعی و مهارت آموزی نیز نقش پررنگ تری داشته باشند.
مدیر عامل موسسه تعالی گستر نیز با اشاره به اینکه توسعه و بعد از اتفاقات خوب اجتماعی در سایه پشتیبانی و مشارکت اجتماعی اتفاق می‌افتد بیان کرد: جامعه‌ای که افرادش خود را دوست داشته باشند و برای افزایش مهارت‌های خود وقت وهزینه صرف کند قطعا به دیگران احترام می‌گذارد و به عنوان سفیران صلح و دوستی و موفقیت در اجتماع هستند.
مصطفی شهبازی بر خلاقیت در آموزش تاکید کرد و گفت: خلاقیت در آموزش سبب آشتی مردم با موضوع آموزش مهارت‌های مختلف در استان می‌شود چون تغییر نگرش‌ها در یک چشم بر هم زدن اتفاق نمی‌فتد و نیاز به زمان طولانی مدت و صرف وقت و هزینه دارد.
استاد بین‌المللی مهارت آموزی و خود شناسی نیز ضمن تقدیر از حمایت مسئولان استان بوشهر از موسسات و سازمانهای مردمی برای برگزاری و اجرای برنامه‌های فرهنگی بیان کرد: تغییر همیشه با مقاومت از سوی انسان مواجه است که با مشارکت اجتماعی در گروه‌های فعال که توسط دولت حمایت می‌شوند این تغییرات با استقبال همراه است.
محمود معظمی با تاکید بر ضرورت افزایش مشارکت مدنی افراد در جامعه افزود: برگزاری سمینا‌های اجتماعی سبب افزایش تعلق و مسئولیت اجتماعی در افراد می‌شود.
وی با اشاره ضرورت تغییر نگرش افراد نسبت به موضوعات مختلف اجتماعی تصریح کرد: ثروت و تروتمندی و شادی و مهارت‌های مختلف زندگی شیوه تربیت فرزندان و زندگی سالم یک نگرش است و برای ارتقا آن باید نوع نگاه تغییر یابد که نیازمند تمرین و حاصل گذر زمان وهزینه و اراده است.