سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

ملوانان لنج‌های تجاری استان بوشهر بیمه می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

ملوانان لنج‌های تجاری استان بوشهر بیمه می‌شوند

ملوانان لنج‌های تجاری استان بوشهر بیمه می‌شوند

ملوانان لنج‌های تجاری استان بوشهر بیمه می‌شوند

 

استاندار بوشهر گفت: لنج‌داران تجاری استان بوشهر در راستای آیین‌نامه جدید معافیت ترخیص کالای ته‌لنجی، باید ضمن پرداخت حقوق ماهانه ملوانان، آنان را بیمه کنند.

مصطفی سالاری در نشست بررسی مشکلات ملوانان لنج‌های تجاری استان بوشهر با بیان اینکه معیشت مردم ساحل نشین استان بوشهر به دریا وابسته است اظهار داشت: با احتساب خانواده‌های ملوانان بیش از 75 هزار نفر که 7.5 درصد از جمعیت استان بوشهر تشکیل می‌دهند از طریق لنج‌های تجاری ارتزاق می‌کنند.

وی از ضابطه مند و قانونمند شدن منافع ملوانان لنج‌های تجاری در استان بوشهر خبرداد و گفت: با نشست‌های تخصصی و ویژه مشکلات ملوانان در بهره‌برداری از معافیت ته لنجی بررسی و راهکارهای لازم ارائه شده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه آیین نامه جدید در استفاده از معافیت ته لنجی  دراستان بوشهر تدوین شده است افزود: با ضابطه‌مند شدن معافیت ته‌لنجی ضمن اینکه مزیت جدیدی برای ترخیص کالاها ارائه می‌شود مناطق ساحلی استان بوشهر رونق بیشتری می‌گیرد.

سالاری با اشاره به اینکه در ترخیص کالای ته‌لنجی برگ سبز داخلی صادر می‌شود گفت: میزان  معافیت ته لنجی ملوانان در نقاط مختلف استان بوشهر افزایش یافته است بگونه‌ای که رضایت لنج‌داران، ملوانان و بازاریان فراهم می‌کند.

وی از تعیین حقوق برای ملوانان لنج‌های تجاری استان بوشهر خبرداد و افزود: تمامی لنج‌داران تجاری استان بوشهر که از معافیت ته لنجی استفاده می‌کنند باید ضمن تعیین حقوق ثابت برای ملوانان، آنان را تحت پوشش بیمه قرار ‌دهند.

استاندار بوشهر افزود: میزان ترخیص کالاهای ته لنجی بر اساس ظرفیت لنج‌های تجاری تعیین شده که بزودی آیین نامه جدید برخورداری ملوانان و لنج‌داران از ته لنجی اعلام می‌شود.