سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

معلم بوشهری به دانش‌آموز بیمار دیالیزی‌اش کلیه اهدا کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

معلم بوشهری به دانش‌آموز بیمار دیالیزی‌اش کلیه اهدا کرد

معلم بوشهری به دانش‌آموز بیمار دیالیزی‌اش کلیه اهدا کرد

معلم بوشهری به دانش‌آموز بیمار دیالیزی‌اش کلیه اهدا کرد

 

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی بوشهر گفت: دانش‌آموزی دیالیزی بوشهری که از نداشتن کلیه در عذاب بود معلم فداکارش یکی از کلیه‌هایش به این دانش‌آموز اهدا کرد.
اسماعیل عباسی از نارسایی کلیه بیش از یک‌هزار نفر در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: بیش از یک‌هزار نفر در استان بوشهر نارسای کلیه دارند که 500 نفر آنان نیازمند عمل پیوند هستند.
وی با بیان اینکه 50 درصد از بیماران کلیوی استان بوشهر بانوان هستند تصریح کرد: دیابت، کم‌تحرکی و فشار خون عامل مهم بیماران کلیوی در استان بوشهر است.
مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی بوشهر با اشاره به اهدا کلیه معلم بوشهری به دانش‌آموز بیمار دیالیزی افزود: دانش‌آموزی دیالیزی بوشهری که از نداشتن کلیه در عذاب بود معلم فداکارش یکی از کلیه‌هایش به این دانش‌آموز اهدا کرد.
عباسی با بیان اینکه سعید حاجی‌‌زاده معلم فداکار شهرستان جم  دست به این اقدام فداکارانه زد، خاطر نشان کرد: این معلم وقتی از عذاب و ناراحتی دانش‌آموز دیالیزی مطلع شد تصمیم گرفت کلیه‌اش را به این دانش‌آموز بیمار دیالیزی اهدا کند.
وی با بیان اینکه این دانش‌آموز با نگرانی و استرس در کلاس درس حضور می‌یافت افزود: معلم فداکار جمی که از استرس و ناراحتی دانش‌آموز آگاه شد با پیگیری‌های انجام شده متوجه می‌شود می‌تواند کلیه‌اش را به دانش‌آموزش اهدا کند تا از رنج بیماری رهایی یابد.
مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی بوشهر با بیان اینکه عمل پیوند کلیه با موفقیت انجام شد افزود:  با عمل موفقیت‌آمیز پیوند کلیه با لطف پروردگار، سلامتی به این دانش‌آموز بازگردانده شد.
عباسی افزود: هم‌اینک 30  تن از کودکان و دانش‌آموز استان بوشهر نارسایی کلیه و نیاز به پیوند دارند که با دیالیز روزگار خود را سپری می‌کنند.