سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

معرفی برترین‌های نخستین جشنواره ملی فیلم قرآنی «آیات» در بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

معرفی برترین‌های نخستین جشنواره ملی فیلم قرآنی «آیات» در بوشهر

معرفی برترین‌های نخستین جشنواره ملی فیلم قرآنی «آیات» در بوشهر

معرفی برترین‌های نخستین جشنواره ملی فیلم قرآنی «آیات» در بوشهر

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی در آیین پایانی این جشنواره انتقال مفاهیم و مضامین قرآنی به جامعه یکی از سخت ترین کارها عنوان کرد و گفت: این کار به برکت انقلاب اسلامی و حضور هنرمندان متعهد، این مقوله تحقق یافته است.

حجت الاسلام حشمتی با اشاره به فرصت‌های به وجود آمده برای فیلمسازان در عرصه قرآنی و با تاکید بر حمایت وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالان این عرصه، از هنرمندان خواست در این زمینه فعالیت کنند و مفاهیم بلند قرآنی را با زبان هنر به مخاطبان خود انتقال دهند.

آیت اله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر نیز هنر را ودیعه الهی در وجود هنرمندان دانست و گفت: باید انتقال مفاهیم قرآنی هنرمندانه باشد تا بر مردم تاثیر بگذارد و بتوان آثار آن را در جامعه دید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم گفت: 260 اثر در بخش‌های پویانمایی، نماهنگ، فیلم کوتاه داستانی و مستند با موضوع داستان‌های قرآنی، شخصیت‌های قرآنی، پندها و لطایف قرآنی، مضامین و معارف قرآنی به دبیرخانه نخستین جشنواره ملی فیلم قرآنی «آیات»  فرستاده شده بود که 40 اثر به بخش داوری راه یافتند و در پایان 13 اثر به عنوان برگزیده معرفی شدند.