جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

معاون ورزش و جوانان بوشهر:اعتماد به جوانان و اتکا به توانایی آنان نیازمند باور همگانی است - نمایش محتوای خبر

 

 

معاون ورزش و جوانان بوشهر:اعتماد به جوانان و اتکا به توانایی آنان نیازمند باور همگانی است

معاون ورزش و جوانان بوشهر:اعتماد به جوانان و اتکا به توانایی آنان نیازمند باور همگانی است

معاون ورزش و جوانان بوشهر:اعتماد به جوانان و اتکا به توانایی آنان نیازمند باور همگانی است

حسین دهجان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با گرامیداشت 22 مرداد روز جهانی جوان افزود: تجربه همواره ثابت کرده نیروی جوان توانمند و نخبه، رشد و توسعه و تعالی خویش و جامعه خویش را با نیروی مضاعف و برنامه‌های مدون و مدرن در پیش می‌گیرد.
وی با تاکید بر فراهم شدن فضای باز برای مشارکت آحاد جامعه بویژه جوانان در توسعه عمران و آبادانی بیان کرد: 22 مرداد روز جهانی جوان، روز تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی بهانه‌ای است تا متولیان و برنامه‌ریزان علاوه بر ایجاد فضای باز برای مشارکت آحاد جامعه بویژه جوانان فرصتی را فراهم آورند تا جوانان همچون مغزی متفکر و بازوانی توانا دوش به دوش مسئولان در راستای رسیدن به جامعه‌ای آبادتر، سالم‌تر و پویاتر گام بردارند.
معاون فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان استان بوشهر افزود: اهمیت به جوانان در دولت تدبیر و امید به این مهم تا میزان قابل توجهی رقم خورده و در استان بوشهر نیز با نگاه ویژه استاندار جوان استان این مهم بخوبی محقق شد.
دهجان با اشاره به افزایش سمن‌ها در استان بوشهر اظهار داشت: افزایش تعداد سازمانهای مردم نهاد (سمن‌ها) در حوزه‌های مختلف خود گویا و موید توجه به عمران و آبادانی و تحقق مطالبات مردم است.
وی، توجه و حمایت از نیروی جوان مستعد استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و گفت: با رویکردی که استاندار بوشهر از آغاز زمان فعالیت خود در پیش گرفت در استان بوشهر عزمی جزم برای استفاده از نیروهای مستعد و توانمند جوان در پست‌های مدیریتی حاصل شده است.
دهجان با اشاره به ایجاد خانه های جوان در استان بوشهر بیان کرد: در خانه جوان انواع فعالیت‌‌های تخصصی در حوزه جوانان انجام و علاوه بر ارائه برنامه‌های گوناگون ویژه جوانان از جمله مشاوره و غنی‌سازی اوقات فراغت آنان سعی شده خانه جوان به مرکز مهم تصمیم‌گیری امورجوانان تبدیل می‌شود.
وی با بیان اینکه بوشهر دومین استان جوان کشور است گفت: از جمعیت یک‌میلیون و 70 هزار نفری استان بوشهر بیش از 50 درصد را جوانان تشکیل می‌دهند.
وی تاکید کرد: امروز جوانان به عنوان بخش عظیمی از جمعیت جهان نیازمند نگاه ویژه هستند و جوانان فارغ از نگاه‌ها و مرزبندی‌های متداول، علاقه به تعاملات بشری در همه عرصه‌های انسانی دارند و این نوع نگاه لازمه جهان امروز است.