جهش تولید | دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۹

معاون دفترسیاسی استانداری بوشهر:احزاب فعالیت خود را با قانون جدید تطبیق دهند - نمایش محتوای خبر

 

 

معاون دفترسیاسی استانداری بوشهر:احزاب فعالیت خود را با قانون جدید تطبیق دهند

معاون دفترسیاسی استانداری بوشهر:احزاب فعالیت خود را با قانون جدید تطبیق دهند

معاون دفترسیاسی استانداری بوشهر:احزاب فعالیت خود را با قانون جدید تطبیق دهند

خسرو دهقانی روز یکشنبه در نشست هم اندیشی با مسئولان دفاتر احزاب گناوه در فرمانداری این شهرستان افزود: در قانون جدید تفاوت هایی نسبت به قانون قبل وجود دارد که باید احزاب آنان را مدنظر قرار دهند و به آن پای بند باشند.
وی با بیان اینکه قانون جدید باید مهم و کاربردی شود، گفت: یکی از موارد افتراق قانون جدید با قدیم که باید در مرام نامه احزاب ذکر شود، التزام عملی به قانون اساسی و ولایت فقیه است.
وی اظهارکرد: یکی از عوامل مهم که در وضع قانون جدید درنظرگرفته شده تبدیل احزاب کوچک به بزرگتر است تا از حالت پراکندگی در آمده و بیشتر فراگیر شوند.
معاون دفتر سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر گفت: در قانون جدید احزاب باید در مراکز استانها شعبه و در شهرستان ها دفاتر حزبی دایر کنند تا بتوانند بصورت قانونی فعالیت داشته باشند.
وی افزود: دولت توجه ویژه ای به فعال کردن هرچه بیشتر احزاب داشته و در این ارتباط ردیف بودجه ای برای کمک و حل معضلات مالی آنها بصورت یارانه مصوب شده که امسال پرداخت می شود.
معاون دفتر سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر گفت: احزاب با گسترش دامنه فعالیت و افزایش اعضای خود قوی تر شوند و مشکلات مالی خود را برطرف کنند تا نیازی به دولت نداشته باشند.
دهقانی بیان کرد: فعالیت احزاب در کشور بیشتر در انتخابات نمود پیدا می کند و در تشویق و ترغیب مردم به حضور پای صندوق های رای ارزشمند است اما دیگر کار ویژه های احزاب که ارزش آنها کمتر از انتخابات نیست مغفول مانده و باید احیا و فعال شوند.
وی گفت: یکی از مسایل مهم که احزاب باید مدنظر قراردهند نقش آفرینی در توسعه مناطق خود با همفکری و مشارکت یکدیگر است که حتی در احزاب ملی به آن پرداخته نمی شود.
دهقانی گفت: کار ویژه های احزاب باید خواسته و تقاضاهای مردم و معضلات و مشکلات مناطق خود را پیگیری و برنامه ریزی کرده و با تبدیل به بسته های سیاسی به فرمانداری و شهرداری ارایه دهند.
وی اظهارکرد: اگر احزاب نتوانند کارویژه های خود را فعال و برنامه ریزی کنند اثرگذار نخواهند بود.
فرماندارگناوه هم بابیان اینکه احزاب زمینه ساز توسعه سیاسی هستند، گفت: احزاب باید طوری عمل کنند که اعتماد مردم را به خود بازگردانند.
سیدعلی پاک نژاد افزود: فعالیت احزاب تنها به فصل انتخابات معطوف نشود بلکه باید در دیگر فصل ها هم استمرار داشته باشند.
وی از مسئولان احزاب خواست در احزاب خود نقش آفرینی و ظرفیت و توان خود را برای توسعه شهرستان بکار ببرند و نشست های مداوم برگزار کنند.
فرماندارگناوه گفت: آموزش و اعتماد و پای بندی به مرامنامه احزاب و همدیگر مورد توجه قرار گیرد.
معاون سیاسی امنیتی فرمانداری گناوه گفت: این نشست بادستور کار آشنایی با قانون جدید احزاب که سال گذشته ابلاغ شده و آغازی برای گفت وگوی احزاب با محوریت توسعه شهرستان است برگزار شده است.
حسین امیری افزود: فرمانداری آمادگی کامل برای همکاری با احزاب و استفاده از ظرفیت آنها در توسعه شهرستان دارد.
دراین نشست که مسئولان و نمایندگان احزاب موتلفه اسلامی، اعتدال و توسعه شهرستان، اسلامی کار، ندای ایرانیان و اعتماد ملی حضور داشتند از متولیان این برنامه تقدیر و به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.
تشکیل خانه احزاب، برگزاری نشست های مستمر، بهره گیری مسئولان از نقطه نظرات آنان در پیشبرد توسعه پایدار منطقه، سازماندهی احزاب و پرهیز از سیاست حذفی با روی کارآمدن دولت ها از عمده مطالب مطرح شده بود.
قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی مصوب 1394/11/4 مجلس شورای اسلامی در تاریخ 1395/8/8 از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام تأیید و در تاریخ 1395/8/22 جهت اجرا ابلاغ شد.
این قانون از تاریخ لازم الاجرا شدن جایگزین قانون 'فعالیت احزاب، جمعیت‌ها و انجمن‌های سیاسی و صنفی و انجمن‌های اسلامی یا اقلیت های دینی شناخته‌شده'، مصوبه 1360/6/7 مجلس شورای اسلامی خواهد شد.