جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

مطالعات طرح تاسیسات زیربنایی بندر بوشهر نهایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مطالعات طرح تاسیسات زیربنایی بندر بوشهر نهایی شد

مطالعات طرح تاسیسات زیربنایی بندر بوشهر نهایی شد

مطالعات طرح تاسیسات زیربنایی بندر بوشهر نهایی شد

مسعود قاسمیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: برای اجرای این طرح یکهزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی اضافه کرد: مطالعات فازهای 1 و 2 این طرح انجام شده و در ماه آینده مناقصه گذاشته می شود و بخش اول متناسب با سرمایه گذاری بخش خصوصی برای تامین زیرساخت های مورد نیاز یک سایت شامل مواردی از جمله آب، برق و تلفن اجرا می شود.
وی گفت: در ارتباط با برق رسانی به جزیره نگین نیز اقدامات مناسبی صورت گرفته و در این ارتباط مذاکراتی توسط استاندار و مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با شرکت برق منطقه ای فارس انجام شده است.
قاسمیان افزود: سازمان بنادر و دریانوردی حدود 220 میلیارد ریال به این طرح اختصاص داده که 60 میلیارد ریال آن برای خرید دیماند برق و مابقی نیز برای خطی است که از شهرک صنعتی کشیده و به جزیره نگین متصل می شود.
وی ادامه داد: دیگر طرح نیز احداث جاده و پلی است که جزیره نگین را به مسیر خروجی شهر بوشهر متصل می کند که این طرح نیز اعتبار آن بین 200 تا 500 میلیارد ریال است و بزودی انجام می شود.
قاسمیان اظهار داشت: تاسیسات زیربنایی آب، گاز و سایر مسائل نیز در دستور کار قرار دارد و پیگیری برای تحقق آن در دست انجام است.
وی ادامه داد: ظرفیت اسمی بندر بوشهر هفت میلیون تن است که با انجام پروژه های جزیره نگین 2 برابر می شود.
قاسمیان ادامه داد: در قالب گام نخست لایروبی کانال بندر بوشهر رسیدن عمق کانال به عمق 11.5 متر پیش بینی شده و سپس رسیدن آن به عمق 14 متری برای فراهم شدن تردد کشتی 50 هزار تنی است.