سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

مطالبه‌گری فعالان اجتماعی به سلامت استان بوشهر پیوست شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مطالبه‌گری فعالان اجتماعی به سلامت استان بوشهر پیوست شود

مطالبه‌گری فعالان اجتماعی به سلامت استان بوشهر پیوست شود

مطالبه‌گری فعالان اجتماعی به سلامت استان بوشهر پیوست شود

علیرضا رئیسی صبح امروز در جمع فعالان اجتماعی بوشهر با تاکید بر تحقق مطالبات مردم در عرصه سلامت و بهداشتی اظهار داشت: پیگیری سیاست‌های بهداشتی استان بوشهر نباید از طرف مردم به فراموشی سپرده شود.

وی با تقدیر از حرکت فعالان اجتماعی استان بوشهرگفت: ازجمله مشکلات استان بوشهر دیدگاه ما به مطالبه‌گری است و خوشبختانه نگاه مطالبه‌گرانه مردم و حرکت فعالان اجتماعی به شکلی پیش می‌رود که نشان از به بلوغ رسیدن این حرکت در جامعه می‌دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر مشارکت دستگاه‌های ذیربط در تحقق مطالبات بهداشتی درمانی مردم تصریح کرد: وزارت بهداشت و درمان تنها متولی 25 درصد از مؤلفه‌های مؤثر بر سلامت است چراکه برخی مأموریت‌ها بین سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف تقسیم و تبیین وظایف شده است.

رئیسی گفت: برای ورود به برخی موارد نظیر برخورد با اغذیه‌فروشی‌های سیار و یا شناگاه آلوده اختیار دانشگاه تنها در حوزه اخطار و اعلام به سایر دستگاه‌های متولی است.

وی بابیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی برای ورود به برخی موضوع‌ها نیازمند اخذ مجوز از ضابط قضایی است خاطرنشان کرد: تنها در مراکزی می‌توانیم اقدام به تذکر و تعطیلی کنیم که دارای مجوز کسب باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با انتقاد از وجود سبک نامناسب زندگی و کم‌تحرکی مردم خاطر نشان کرد: متأسفانه شاهد ترویج سبک نامناسب زندگی و افزایش کم‌تحرکی در میان مردم استان بوشهر هستیم و این زنگ خطری برای سلامت مردم است.

رئیسی با تاکید بر توجه به پیوست سلامت در طرح‌های مختلف تصریح کرد: مهم‌ترین موضوع مطالبه‌گری فعالان اجتماعی باید پیوست سلامت استان بوشهر باشد.

وی بیان کرد: اگر یک موضوع برای مطالبه گری در میان مردم و فعالان اجتماعی مطرح باشد آن موضوع پیوست سلامت صنایع استان بوشهر است.

رئیسی بابیان ضرورت توجه به‌سلامت عمومی گفت: با اجرای پیوست سلامت صنایع در استان می‌توانیم کیفیت سلامت جامعه را همگام با توسعه صنعت پیش برد.

وی با تشریح بخش‌هایی از برنامه ششم توسعه گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت عدالت در دسترسی خدمات درمانی بیشتر شد اما تأمین منابع مالی طرح بر اساس برنامه پیش‌بینی‌شده پیش نرفت بااین‌وجود در برنامه ششم توسعه منابع پایدار پیش‌بینی‌شده با جدیّت پیگیری می‌شود تا با عملیاتی شدن آن شاهد افزایش کیفیت خدمات و ترغیب پزشکان به ماندگاری در مناطق محروم شویم.