جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

مصرف تنقلات،بیماری های قلبی، دیابتی و فشار خون را تشدید می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

مصرف تنقلات،بیماری های قلبی، دیابتی و فشار خون را تشدید می کند

مصرف تنقلات،بیماری های قلبی، دیابتی و فشار خون را تشدید می کند

مصرف تنقلات،بیماری های قلبی، دیابتی و فشار خون را تشدید می کند

 متخصص علوم تغذیه و استادیار دانشگاه علوم پزشکی بوشهرگفت: مصرف انواع شیرینی ها و آجیل های شور باعث تشدید بیماری های قلبی عروقی، دیابت ، فشار و چربی خون می شود. بیماران یادشده تنها می توانند گردو، پسته و بادام را به عنوان مزه و به تعداد محدود مصرف کنند.

وی یادآورشد: افزایش مصرف مواد غذایی چرب و شیرین مانند کیک، شربت، آب میوه، آجیل در ایام نوروز منجر به اضافه وزن و چاقی و در نتیجه کبد چرب، افزایش چربی خون، احتمال سنگ های صفراوی، التهاب پانکراس، اختلالات گوارشی و بیماری های معده می شود.

متخصص علوم تغذیه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهارداشت:باتوجه به رایج بودن استفاده از شربت و آب میوه درمهمانی ها و زیان مصرف این نوع نوشیدنی ها باید مصرف عرقیات با شیرینی کم جایگزین شود.

دکتر نجف پور گفت: همچنین افراد باید در هنگام غذا خوردن به جای نوشابه از آب و دوغ استفاده کنند تا از اضافه وزن و دیگر عوارض آن در امان بمانند.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: از نظر میزان قند و شکر در شیرینی های تر و خشک تفاوتی وجود ندارد و تنها تفاوت آنها در میزان چربی و خامه آن هاست که توصیه می شود مصرف انواع شیرینی ها به خصوص شیرینی های تر محدود شود.

دکتر نجف پور با بیان اینکه مصرف چیپس و سیب زمینی سرخ کرده به همراه غذا باعث افزایش وزن می شود گفت: مصرف سیب زمینی برای کودکان کم وزن و جوانانی که فعالیت بدنی دارند ممنوعیتی ندارد اما افراد میانسال و افراد چاق در صورت کاهش سهم برنج و نان خود می توانند از این مواد غذایی مصرف کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: در هنگام مصرف سس مایونز باید ماست، مقدار کمی آبلیمو و یک قاشق روغن زیتون به آن اضافه کرد تا از میزان چربی آن کاسته شود.

این استادیار دانشگاه با اشاره به لزوم تازگی آجیل ها افزود: آجیل ها منبع خوبی از پروتئین، روی، مس و آهن هستند و مصرف آن برای کودکان و جوانان حدود 60 تا 80 گرم (معادل نصف لیوان) و برای افراد بزرگسال به تعداد محدود در حدود 40 تا 50 گرم (معادل یک استکان) در روز مصرف شود.