سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

مصرف برق در استان بوشهر ۱۰ درصد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

مصرف برق در استان بوشهر ۱۰ درصد افزایش یافت

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: با شروع فصل گرما پیک مصرف برق در استان بوشهر تاکنون به ۱۴۵۹ مگاوات رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش دارد.

مصرف برق در استان بوشهر ۱۰ درصد افزایش یافت

 

امرالله پاراد  در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر با اشاره به این که برق پایداری در استان بوشهر وجود دارد اظهار داشت: با اجرای طرح‌های زیرساختی برق استان بوشهر پایدار است که برای جلوگیری از خاموشی‌ها نیاز به مشارکت مشترکان برق برای مدیریت مصرف است.
وی با اشاره به اینکه 410 هزار مشترک برق در استان بوشهر وجود دارد گفت: بخش خانگی 81 درصد از مشترکان تشکیل می‌دهد و بخش عمومی و ادارات 4 درصد و مابقی در منابع مختلف کشاورزی، تجاری و اصناف هستند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر مصرف برق خانگی را 67 درصد دانست و تصریح کرد: 19 درصد برق استان در بخش عمومی و اداره‌ها، 4 درصد کشاورزی، 3 درصد صنعت و 7 درصد در بخش تجاری و دیگر حوزه‌ها مصرف می‌شود.
پاراد با تاکید بر مدیریت مصرف برق افزود: مشترکان خانگی در استان بوشهر 11 هزار کیلووات ساعت برق در استان بوشهر مصرف می‌شود که نسبت به میانگین کشوری که 2 هزار و 900 کیلووات ساعت است.
وی خاطرنشان کرد: از نظرمشترکان برق استان بوشهر 1.2 درصد کل مشترکان برق کشور را دارد ولی از نظر مصرف 4 برابر مصرف کشور را به خود اختصاص داده است.
پاراد با بیان اینکه خدمات برق‌رسانی به 623روستا و 37 شهر انجام می‌شود گفت: انرژی تحویلی که به این مشترکان ارائه می‌شود سالانه شش میلیارد و 152میلیون کیلو وات ساعت است.
وی با اشاره به اینکه پیک مصرف برق در استان بوشهر امسال 10 درصد افزایش یافته است گفت: با شروع فصل گرما پیک مصرف برق در استان بوشهر تاکنون به 1459 مگاوات رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزایش دارد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با تاکید بر توجه به کاهش ساعت کاری ادارات گفت: با توجه به اینکه روزهای پنجشنبه  جمعه که ادارات تعطیل است مصرف برق بشدت در استان بوشهر کاهش می‌یابد از این نظر لازم است کاهش ساعت کاری ادارات مورد توجه قرار گیرد.