جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

مصرف برق در استان بوشهر افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

مصرف برق در استان بوشهر افزایش یافت

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: مصرف برق در استان بوشهر نسبت به تیرماه سال قبل افزایش یافته و این در حالی است که پیک بار پیش‌بینی شده از طرف شرکت توانیر ۱۵۲۰ مگاوات برای استان بوشهر تعیین شده است.

مصرف برق در استان بوشهر افزایش یافت

 

امرالله پارآد در نشست با امام جمعه بوشهر با تاکید بر نقش مدیریت مصرف در کاهش خاموشی‌ها اظهار داشت: مدیریت مصرف برق از سوی مشترکان استان بوشهر تابستان بدون خاموشی فراهم می‌شود.
 وی شرایط آب و هوایی در استان بوشهر را سبب افزایش مصرف برق دانست و خواستار اطلاع‌رسانی برای فرهنگ‌سازی مصرف بهینه انرژی برق از تریبون‌های نماز جمعه و جماعات شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر اظهار امیدوری کرد: این شرکت بتواند با مشارکت روحانیون و ائمه جمعه و جماعات برای انتقال فرهنگ مصرف بهینه در حوزه صنعت برق بهره‌مند شود.
پاراد با بیان اینکه پیک بار پیش‌بینی شده از طرف شرکت توانیر 1520 مگاوات برای استان بوشهر تعیین شده تاکید کرد: در صورت عدم رعایت مدیریت مصرف و بی‌توجهی به آن سبب بروز خاموشی در استان بوشهر می‌شود.
وی افزود: مصرف برق در استان بوشهر نسبت به تیرماه سال قبل افزایش یافته و این در حالی است که میزان پیک بار پیش‌بینی شده برای استان بوشهر تعیین شده که رعایت نشدن پیک مصرف سبب نوبت‌بندی و خاموشی می‌شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر میزان مشترکان برق استان بوشهر را 410 هزار مشترک دانست و گفت: 81 درصد از مشترکان در بخش خانگی، 4 درصد در بخش عمومی و ادارات، یک درصد کشاورزی و مابقی در منابع مختلف هستند.
پارد با اشاره به اینکه 67 درصد برق استان بوشهر در بخش خانگی مصرف می‌شود تصریح کرد: 19 درصد برق استان در بخش عمومی و اداره‌ها، 4 درصد  کشاورزی، 3 درصد صنعت و 7 درصد در بخش تجاری و دیگر حوزه‌ها مصرف می‌شود.