جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

مشکلات گوجه فرنگی‌کاران استان بوشهر در مجلس بررسی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکلات گوجه فرنگی‌کاران استان بوشهر در مجلس بررسی می‌شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: برای جلوگیری از افت قیمت محصولات گوجه‌فرنگی کار استان بوشهر یکشنبه آینده در کمیسیون مجلس راهکارهای لازم تصمیم‌گیری و به وزارت جهاد کشاورزی ارائه می‌شود

مشکلات گوجه فرنگی‌کاران استان بوشهر در مجلس بررسی می‌شود

اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و نمایندگان استان بوشهر صبح امروز از مزارع گوجه فرنگی آبدان شهرستان دیر  بازدید و مشکلات کشاورزان گوجه فرنگی کار این شهرستان بررسی کردند.

در این بازدید هیئت مشترک مجلس شورای اسلامی و وزارت جهادکشاورزی از نزدیک با کشاورزان آبدانی دیدار و گفت‌وگو کردند  تا گزارشی برای برطرف کردن مشکل افت قیمت گوجه فرنگی به کمیسیون کشاورزی مجلس ارائه دهند.

در این میان دلالان و واسطه گران بیشترین سود آوری در خرید گوجه داشته‌اند و تاکنون کشاورزان این بخش نتوانسته‌اند قیمت سبد مصرفی و کارگر را تامین کنند و با این حال هر روز وضعیت کشاورزان استان بوشهر  از بحران بیشتری برخوردار می‌شود.

برای برطرف کردن مشکلات کشاورزان گوجه‌فرنگی کار استان بوشهر باید چاره‌اندیشی شود

عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی  پس از بازدید از مزارع گوجه فرنگی آبدان دیر در گفت‌وگو با خبرنگار  تسنیم با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت بالایی در محصولات کشاورزی است اظهار داشت: با توجه به ظرفیت بالای استان در تولید محصولات کشاورزی باید به این استان و حمایت از کشاورزی توجه ویژه کرد.

 

علی ابراهیمی با بیان اینکه برای برطرف کردن مشکلات کشاورزان گوجه‌فرنگی کار استان بوشهر باید چاره‌اندیشی شود، تصریحح کرد: نبود بازار مشکلاتی برای کشاورزان گوجه فرنگی کار استان بوشهر به وجود آورده که باید فکر و راهکار اساسی  برای نظام برنامه‌ریزی ارائه شود.

وی با بیان اینکه ایجاد یک بازار مطمئن مصرف  زمان بر است، اظهار امیدواری کرد: امیداریم بتوانیم با کمک  نمایندگان استان بوشهر در مجلس و تعامل دولت  مشکلات قشر کشاورز را در جلسه هفته آینده در کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح و راهکار اساسی به وزارت کشاورزی ارائه شود.

560 هزار تن پیش بینی تولید گوجه فرنگی در استان بوشهر است

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر نیز با اشاره به اینکه تولید 560 هزار تن پیش بینی تولید گوجه فرنگی در استان بوشهر است، خاطرنشان کرد: امسال 12 هزار و 500 هکتار از زمین‌های کشاورزی استان بوشهر زیر کشت محصول گوجه فرنگی رفته است که با پیش‌بینی صورت گرفته 560 هزار تن محصول تا پایان فصل برداشت می‌شود.

محمد تقی منوچهری با بیان اینکه تاکنون در استان بوشهر 170 هزار تن محصول گوجه فرنگی برداشت شده است، گفت: این میزان محصول از 3 هزار و 800 هکتار از زمین‌های کشاورزی استان بوشهر برداشت شده است.

 

وی با اشاره به اینکه همزمان چندین استان کشور محصول گوجه فرنگی به دست آمده است افزود: گوجه به تولید انبوه رسیده وبه همین سبب با افت شدید قیمت گوجه فرنگی مواجه شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر افزود :با توجه تمهیدات  صورت گرفته دو کارخانه صنعتی تولید رب گوجه فرنگی  در حال حاضرمشغول به کار هستند  که نقش مهمی در برطرف کردن برخی از مشکلات این کشاورزان دارد.

نمایندگان استان بوشهر پیگیر برطرف کردن مشکلات کشاورزان گوجه فرنگی کار  هستند

نماینده مردم شهرستان‌های جنوب استان بوشهر با تاکید بر حل مشکلات کشاورزان گوجه فرنگی کار استان بوشهر تصریح کرد: تمامی نمایندگان استان بوشهر پیگیر برطرف کردن مشکلات کشاورزان گوجه فرنگی کار استان بوشهر هستند.

سکینه الماسی با بیان اینکه چندین جلسه با مسئولان وزارت جهادکشاورزی برای حل مشکلات کشاورزان گوجه فرنگی کار استان بوشهر برگزار شده گفت: امیدوارم در جلسه هفته آینده در کمیسیون کشاورزی مجلس خبر خوشحال کننده‌ای به کشاورزان استان به ویژه حوزه انتخابیه‌ام  ارائه شود.

وی تصریح کرد :این کار را با جدیت دنبال می‌کنم قطعا زمان بر است و با همکاری همه نمایندکان استان تلاش می‌کنیم تا به راحل مناسب برسیم .

 

بخشدار آبدان  نیز با بیان اینکه آبدان قطب تولید محصول گوجه فرنگی خارج از فصل استان است  افزود:  بیشترین محصول کشاورزی گوجه فرنگی خارج از فصل استان بوشهر در آبدان تولید و عرضه می‌شود.

بیش از 90 درصد مردم بخش آبدان به کشاورزی مشغول هستند

مسعود تنگستانی با بیان اینکه  بیش از 90 درصد مردم بخش آبدان به کشاورزی مشغول هستند تاکید کرد: می‌طلبد مسئولان امر توجه ویژه‌ای  به مشکلات  قشر کشاورز  کنند و با افت قیمت گوجه فرنگی قطعا کشاورزان آبدانی خانه نشین می‌شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی شورای اسلامی آبدان  نیز ضمن انتقاد از مسئولان خواستار توجه مسئولان به حل مشکلات گوجه فرنگی کاران آبدانی شد.

محمد حاجیان  تاکید کرد:کشاورزان با یک معضل بزرگ مواجه شده‌اند و که افت قیمت گوجه فرنگی مشکلات کشاورزان را دو چندان کرده است.

وی از مسئولان و نمایندکان استان در مجلس شورای اسلامی خواست به مطالبات کشاورزان آبدانی پاسخ دهند.

وی بیان کرد: مردم آبدان به ویژه کشاورزان منتظر پاسخ مسئولان و به ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به برطرف کردن مشکلات کشاورزان هستند.