سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

مشکلات کشاورزان استان بوشهر در مجلس بررسی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکلات کشاورزان استان بوشهر در مجلس بررسی می‌شود

دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به کاهش قیمت گوجه فرنگی، مشکلات کشاورزان گوجه‌کار استان بوشهر در کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح و تصمیم‌گیری می‌شود.

مشکلات کشاورزان استان بوشهر در مجلس بررسی می‌شود

  محمدباقر سعادت در بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از مزارع گوجه فرنگی دشتستان و دشتی با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های کشاورزی استان بوشهر تولید گوجه فرنگی خارج از فصل است اظهار داشت: استان بوشهر در تولید این محصول در فصل زمستان دارای ظرفیت بالایی است که افت شدید قیمت کشاورزان را نگران و متضرر کرده است.
وی با بیان اینکه اعضای کمیسیون مجلس شورای از وضعیت کشاورزان گوجه فرنگی کار در دشتی و دشتستان بازدید کردند تصریح کرد: اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از محصولات گوجه فرنگی که بر اثر افت شدید قیمت و رکود بازار فروش روی دست کشاورزان دشتستان مانده است، بازدید کردند.
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این نمایندگان درد و دل کشاورزان را شنیدند خاطر نشان کرد: گزارش تهیه شده بطور مفصل یکشنبه آینده در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی مطرح و تصمیم‌گیری می‌شود.
سعادت با بیان اینکه نتیجه کمیسیون کشاورزی برای اجرا به وزارت جهاد کشاورزی ارسال می‌شود گفت:  امید می‌رود دولت تمهیداتی برای حل مشکل کشاورزان گوجه کار استان بوشهر اتخاذ کند تا بیش از این متضرر نشوند.
وی اظهار داشت: عامل متضرر شدن کشاورزان در افت قیمت و رکود بازار فروش گوجه فرنگی استان بوشهر در پی وضعیت آب و هوایی مناسب، برداشت زودهنگام و افزایش محصول و همزمانی برداشت در چندین استان جنوبی است.