جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

مشکلات آب آشامیدنی شهری و روستایی استان بوشهر برطرف می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکلات آب آشامیدنی شهری و روستایی استان بوشهر برطرف می‌شود

استاندار بوشهر گفت: با ایجاد ۱۱۰ هزار مترمکعب تاسیسات آب شیرین‌کن در نوار ساحلی استان بوشهر بسیاری از مشکلات آب شهری و روستایی در استان برطرف می‌شود.

مشکلات آب آشامیدنی شهری و روستایی استان بوشهر برطرف می‌شود

 

مصطفی سالاری در نشست با اعضای شورای اسلامی، مدیران و مسئولان شهر بردخون با بیان اینکه بردخون جایگاه ویژه‌ای در استان بوشهر دارد، اظهار داشت: بردخون مفتخر به این است که خواستگاه آیت‌الله حسینی بوشهری عالم دینی و معلم اخلاق همه ما است.
وی با تاکید بر حل مشکلات شهر بردخون خاطر نشان کرد: حل مشکلات شهر بردخون  در اولویت برنامه‌های شهرستان دیر و استان بوشهر قرار دارد که طرح‌های مهمی اجرا شده است.
استاندار بوشهر با اشاره به مشکلات برق در بردخون افزود: در کنار اجرای طرح برق رسانی به بردخون  گازرسانی به این شهر هم مهم بود که اجرا شده است.
سالاری به مشکلات آب در بردخون اشاره کرد و اظهار داشت: برای ترمیم شبکه‌های فرسوده آب در بردخون اعتبار شهرستانی اختصاص یافته و از اعتبارات ملی هم اختصاص می‌یابد.
وی با اشاره به صدور مجوز ساخت تاسیسات آب شیرین‌کن در شهرها و روستاهای استان بوشهر افزود: با ایجاد 110 هزار مترمکعب ظرفیت آب با احداث آب شیرین کن در استان، بسیاری از مشکلات آب شهری و روستایی در استان برطرف می‌شود.
استاندار بوشهر با بیان اینکه باید بخش‌های جدیدی به درمانگاه بردخون اضافه شود، در مورد درخواست برای ایجاد زایشگاه در بردخون گفت: در شهرهای 20 تا 25 هزار نفری استان بوشهر زایشگاه  ایجاد شده اما استفاده نمی‌شود و متقاضیان به مرکز شهرستان مراجعه می‌‌کنند.
سالاری به اشاره به اقدام خوب شهرداری بردخون در طرح بوستان امید گفت: با توجه به نیاز آموزش و پرورش بردخون برای ایجاد 4 کلاس جدید دستور لازم برای این اقدام می‌دهیم.
وی با اشاره به درخواست برخی فعالان فرهنگی بردخون برای ساماندهی و مرمت مفتون بردخونی گفت: در صورت تعیین قیمت مناسب برای خانه مفتون، این خانه را خریداری و اعتباری هم برای مرمت خانه مفتون بردخونی اختصاص می‌دهیم.
استاندار بوشهر در مورد مشکلات گوجه کاران بردخون افزود:در12 هزار هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر محصول گوجه فرنگی کشت شد  در حالی که برای مدیریت قیمت گوجه قرار بر این بود که سطح زیر کشت کاهش یابد اما کشاورزان همکاری لازم نکردند.
سالاری با تاکید بر این نکته که برای حل این مشکل باید سطح زیر کشت  کاهش یابد افزود: خوش بین هستیم که با بهبود شرایط آب و هوا، وضعیت کشت و فروش گوجه بهتر شود.
استاندار بوشهر با بیان اینکه در مورد اسکله خورخان پیگیری‌های زیادی شده است، خاطر نشان کرد: باید برخی مشکلات در مورد اسکله خور خان را با ادارات بنادر و گمرک حل و فصل کنیم.
سالاری با بیان اینکه باید طبیعت کوه جاشک حفظ شود، تاکید کرد: در همین ارتباط باید زمینه جذب گردشگر را هم به منطقه جاشک فراهم کنیم.