جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

مشاور فرهنگی وزیر نیرو:مانور 25 میلیونی پیاده روی اربعین درجهان بی نظیر است - نمایش محتوای خبر

 

 

مشاور فرهنگی وزیر نیرو:مانور 25 میلیونی پیاده روی اربعین درجهان بی نظیر است

مشاور فرهنگی وزیر نیرو:مانور 25 میلیونی پیاده روی اربعین درجهان بی نظیر است

مشاور فرهنگی وزیر نیرو:مانور 25 میلیونی پیاده روی اربعین درجهان بی نظیر است

حجت الاسلام علی یزدان پرست در نشست هم اندیشی مسئولان فرهنگی شرکت های حوزه وزارت نیرو در استان بوشهر افزود: اربعین و عاشورا حادثه ای منحصر به فرد و مختص به سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) است.
وی بیان کرد: در دنیا شخصیتی نظیر امام حسین (ع) در هر دو عالم اسلام و غیر اسلام وجود ندارد و پیاده روی 25 میلیونی زائران این حضرت در دوره های مختلف تاریخ بی سابقه بوده است.
یزدان پرست ادامه داد: نسبت های ناروایی که امروزه به جهان تشییع وارد می شود نیز ناشی از وحشت برخی ازکشورها نسبت به فکر و اعتقاد زائران چند میلیونی اربعین است.
وی گفت: پیاده روی اربعین حسینی با حضور بیش از 25 میلیون زائر برگزار می شود و اتفاق خاصی در آن رخ نمی دهد ولی با این وجود وقتی 2 میلیون نفر به مکه رفتند شاهد تلف شدن پنج هزار نفر از زائران خانه خدا بودیم.
یزدان پرست در ارتباط با اجرا برنامه های فرهنگی گفت: در این مسیر نیاز به برنامه محوری جدی است و بدون داشتن برنامه نمی توان به هدف های پیش بینی شده دسترسی پیدا کنیم.
وی در ارتباط با نحوه برگزاری جشن های خانوادگی کارکنان حوزه صنعت آب و برق نیز اظهار داشت: برگزاری جشن های خانوادگی ویژه بزگداشت مناسبت های مختلف کارکنان شرکت های صنعت و آب و برق در استان بوشهر بصورت تجمیعی می تواند علاوه بر کاهش هزینه بهره وری ان را نیز افزایش دهد.
یزدان پرست با تاکید بر برگزاری جشنواره های قرآنی و اردوی نخبگان خانواده های کارکنان شرکت وزارت نیرو افزود: در برنامه های فرهنگی شرکت های آب و برق اجرا کارگاه های آموزشی برای خانواده ها مورد توجه ویژه واقع شود.
وی گفت: امروز جوانان مورد هجمه شبکه های مجازی قرار گرفته اند که در این ارتباط نیز باید آموزش های مورد نیاز برای آنها ارائه شود.