حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۸

مستند تلویزیونی «رافائل» تولید مرکز بوشهر آماده پخش شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مستند تلویزیونی «رافائل» تولید مرکز بوشهر آماده پخش شد

مستند تلویزیونی «رافائل» تولید مرکز بوشهر آماده پخش شد

مستند تلویزیونی «رافائل» تولید مرکز بوشهر آماده پخش شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، سید حسین ناظر در نشست با کارشناسان و تهیه کنندگان صدا و سیمای بوشهر با اشاره به تهیه مستند رافائل با مشارکت هنرمندان رسانه استانی بیان کرد: این مستند60 دقیقه‌ای مروری دارد بر سرنوشت کشتی غرق شده رافائل که اکنون عنوان بزرگترین زیستگاه مصنوعی خلیج فارس را دارد و صدها نوع ماهی، مرجان، صدف و جانور دریایی را در خود جای داده است.

وی با بیان اینکه این مستند در ارزیابی رسانه ملی توانسته رتبه «خوب» را کسب کند افزود: همه عوامل این مستند فاخر از هنرمندان صدا و سیمای مرکز بوشهر هستند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر افزود: مراحل تهیه و تدوین این مستند فاخر تلویزیونی به پایان رسیده و 10 اردیبهشت همزمان با روز ملی خلیج‌فارس از شبکه‌های سراسری پخش می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های خاص و ویژه این اثر در توسعه و جذب گردشگر، مستند تلویزیونی رافائل به 2 زبان انگلیسی و عربی از شبکه‌های بین المللی پخش می‌شود.

ناظر با بیان اینکه تهیه این مستند تلویزیونی 36 ماه زمان برده است افزود: تهیه کنندگی،کارگردانی و تدوین این مستند تلویزیونی را رشاد مرادی بالف از تصویربرداران زیر آب کشور بر عهده داشته و  برادر وی رامتین مرادی بالف کار تحقیق و پژوهش، نویسندگی و گویندگی این اثر را انجام داده است.

کشتی رافائل در زمان قبل از انقلاب از ایتالیا رهسپار ایران شد و در ساحل بوشهر لنگر انداخت، این کشتی در سال 1362 و در دوران دفاع مقدس مورد حملات هوایی رژیم بعث عراق قرار گرفت و در اعماق خلیج فارس غرق شد.