حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۴ مهر ۱۳۹۷

بازگشت به صفحه کامل

مسائل فرهنگی - اجتماعی بوشهر با مشارکت شهرداری و پلیس برطرف می‌شود

مسائل فرهنگی - اجتماعی بوشهر با مشارکت شهرداری و پلیس برطرف می‌شود

مسائل فرهنگی - اجتماعی بوشهر با مشارکت شهرداری و پلیس برطرف می‌شود

 سردار خلیل واعظی صبح دیروز در نشست با  اعضای شورای شهر و شهردار بوشهر با تاکید بر فراهم شدن آرامش و آسایش شهروندان با مشارکت شهرداری و نیروی انتظامی اظهار داشت: مشارکت پلیس و شهرداری در ایجاد امنیت، آسایش و رفاه مردم  از گذشته‌های دور مورد توجه بوده است.

وی، نقش مهم شهرداری در رفاه و آسایش مردم بسیار مهم دانست و با تاکید بر ارتقای کیفیت خدمات به شهروندان خاطر نشان کرد: برای آسایش و رفاه  در زندگی مردم، شهرداری به عنوان یکی از دستگاه‌های تاثیرگذار  نقش مهمی در فرهنگ مردم و ابعاد مختلف زندگی دارد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به اینکه شوراهای اسلامی نقش مهمی در تحقق مطالبات مردم  دارند تصریح کرد:شوراهای اسلامی در شهرها و روستاها به عنوان انتقال دهنده افکار،آرزوها، خواسته‌ها و نیازهای مردم  نقش مهم و تاثیرگذار دارند که این مهم جایگاه این نهاد مردنی نشان می‌دهد.

سردار واعظی حضور قشرهای مختلف تحصیل کرده در شوراهای شهر و روستا را یکی از تاثیرگذارترین نهادی مردمی در حل مشکلات جامعه دانست و افزود:در مجموعه شورای شهر استاد دانشگاه، ورزشکار و کارشناسان شهری حضور دارند که مجموعه شورای شهر بوشهر با این ترکیب می‌تواند خدمات شایسته‌ای به مردم ارائه دهند.

وی با تاکید بر این نکته که ماموریت نیروی انتظامی و شهرداری بدون همکاری مردم میسر نیست خاطرنشان کرد: فعالیت نیروی انتظامی در راستای تحقق خواسته‌های مردم است  و شورای شهر می‌تواند در نظم بخشی به فکر مردم موثر باشد و زیرساخت‌های ارائه خدمات را آماده کند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه نیروی انتظامی در راستای حفظ جان، مال و آبروی مردم انجام وظیفه می‌کند گفت: برای مثال موتورسیکلت سوارانی که به سن قانونی نرسیده‌اند، نباید از این وسیله نقلیه استفاده کنند چون برای آنان خطراتی را ایجاد می‌کند و باید روی این موضوع کار فرهنگی شود که این کار زمینه همکاری مشترک نیروی انتظامی و شهرداری می‌طلبد.

سردار واعظی به سابقه احترام به قانون در فرهنگ شهرنشینی در کشور پرداخت و با اشاره به اینکه پلیس و شهرداری دو نهاد قدیمی هستند افزود: احترام به قوانین برای ارتقاء فرهنگ شهرنشینی ضروری و در ایران از حدود 140 سال پیش سابقه تدوین قانون وجود داشته و این در حالی است که پلیس و شهرداری از قدیمی ترین سازمان‌های کشور هستند.

وی با اشاره به اینکه مشارکت شهرداری و نیروی انتظامی بوشهر برای حل مسائل فرهنگی اجتماعی مورد توجه است تصریح کرد: بسیاری از مسائل فرهنگی و اجتماعی استان بوشهر می‌توان با همکاری شهرداری و نیروی انتظامی برطرف کرد که ارتقاء خدمات شهری به مردم، و یا برخورد با اشخاصی که قوانین موضوعه را رعایت نمی‌کنند.