سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

مسافران نوروزی در نقاط بحرانی استان بوشهر به مکان‌های امن هدایت شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

مسافران نوروزی در نقاط بحرانی استان بوشهر به مکان‌های امن هدایت شدند

مسافران نوروزی در نقاط بحرانی استان بوشهر به مکان‌های امن هدایت شدند

با اشاره به وزش تند باد لحظه‌ای در استان بوشهر اظهار داشت: در پی وزش طوفان در بامداد امروز اقدامات لازم برای اسکان مسافران و گردشگران نوروزی در نقاط امن فراهم شد به‌گونه‌ای که هیچ حادثه‌ای در این زمینه گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه گردشگران به سالن‌های ورزشی، مکان‌های مذهبی و مدارس هدایت شدند خاطر نشان کرد:  با وقوع  وزش تند باد لحظه‌ای همراه با بارش باران در نیمه شب گذشته در استان بوشهر به  در ویژه شهرستان‌های بوشهر، دیلم و گناوه، مسافران نوروزی تا حد توان در کمپ‌ها،مدارس،سالن‌های ورزشی، مساجد و حسینیه‌ها و دیگر مکان‌های  امن اقامت داده شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر از ورود بیش از 300 هزار گردشگر نوروزی به گناوه خبرداد و تصریح کرد: ورود بیش از 300 هزار نفر مسافر  نوروزی به گناوه  ثبت شده که همه امکانات برای رفاه مسافران و اسکان آنها در شرایط اضطراری فراهم شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر هم با اشاره به وزش تند باد لحظه‌ای در شهرهای مختلف استان بوشهر تصریح کرد:  در نیمه شب گذشته و بامداد امروز در گناوه 39،دیلم 21،جزیره خارک 27 و عسلویه 12 میلیمتر بارش باران ثبت شده است.

علیرضا بهادری با بیان اینکه اکنون هوای نواحی جنوب استان بوشهر از جمله جم و عسلویه بارانی است افزود: پیش بینی می‌شود تا عصر امروز بر شدت بارش‌ها افزوده شود.
وی سرعت باد را 90 کیلومتر در ساعت در بوشهر، گناوه و   بخش‌هایی از خلیج فارس عنوان کرد.