جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

مسافران بازگشت خود را به عصر جمعه موکول نکنند - نمایش محتوای خبر

 

 

مسافران بازگشت خود را به عصر جمعه موکول نکنند

مسافران بازگشت خود را به عصر جمعه موکول نکنند

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ویژه نوروز ۹۵ با اشاره به برنامه‌ریزی برای بازگشت مرحله اول سفرهای نوروزی هموطنان عنوان کرد: مسافران بازگشت خود را به بعدازظهر جمعه موکول نکنند و حتماً با شماره‌های ۱۳۴ و ۱۴۱ تماس گرفته شود.

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به‌منظور جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی برای بازگشت مسافران و هموطنان عزیز، توصیه‌های ذیل را اعلام کرد: به هموطنان تأکید می‌شود بازگشت خود را به بعدازظهر روز جمعه موکول نکنند و ترجیحاً روز پنجشنبه را برای بازگشت در نظر بگیرند و به آن دسته از هم‌میهنانی که امکان و شرایط تمدید سفر را دارند توصیه می‌شود بازگشت خود از سفر را به روز شنبه موکول کنند.

 

هموطنان گرامی پیش از بازگشت، از طریق سامانه مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل به‌شماره 141 از وضعیت تردد در جاده‌های کشور و از طریق سامانه 134 از شرایط آب و هوایی مبدأ مورد نظر اطلاعات لازم را کسب و سپس برای بازگشت خود برنامه ریزی کنند.

 

همچنین با توجه به احتمال بروز ترافیک طولانی‌مدت در برخی مسیرهای پرتردد پیشنهاد می‌شود قبل از ورود به جاده نسبت به کنترل مقدار بنزین خودرو و سایر معاینات فنی اقدام کنند تا در طول جاده‌ها با مشکل اتمام سوخت خودرو و یا نقص فنی مواجه نشوند.

 

در این راستا به تمامی تأسیسات گردشگری، رستورانها و مراکز پذیرایی بین‌راهی توصیه اکید می‌شود تا ضمن رعایت امنیت روانی مسافران در طول مسیر مراجعت در جهت رعایت نرخ، بهداشت و همچنین همکاری و همراهی با مسافران و گردشگران در ترافیک‌های طولانی اهتمام بیشتری در خدمات رسانی به هموطنان داشته باشند