سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

مرکز ورزش‌های دریایی کشور در بوشهر راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مرکز ورزش‌های دریایی کشور در بوشهر راه‌اندازی می‌شود

استاندار بوشهر گفت: با توجه به وجود ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مهم دریایی در استان بوشهر مرکز ورزش‌های دریایی کشور در دهکده گردشگری دریایی بوشهر ایجاد می‌شود.

مرکز ورزش‌های دریایی کشور در بوشهر راه‌اندازی می‌شود

 

مصطفی سالاری در نشست هم‌اندیشی شهر بوشهر با بیان اینکه نشست‌های هم اندیشی در استان بوشهر به عنوان سند راهبردی و راهنما تبدیل می‌شود اظهار داشت:  سند نشست‌های هم‌اندیشی در شهرها، بخش‌ها، شهرستان‌ها و روستاها تدوین و به عنوان راهنمای توسعه در استان بوشهر بکارگیری می‌شود.
وی با بیان اینکه 20 درصد جمعیت استان بوشهر در مرکز این استان سکونت دارند افزود: اعتبارات زیرساختی در شهر بوشهر با دیگر مناطق متفاوت است چراکه همه دستگاه‌های اجرایی در توسعه زیرساخت‌ها مشارکت دارند و حدود 36 درصد کل اعتبارات استان به شهر بوشهر تخصیص می‌یابد.
استاندار بوشهر از افزایش اعتبارات عوارض آلایندگی شهر بوشهر خبرداد و تصریح کرد: اعتبارات این حوزه از 215 میلیارد ریال سال 92 امسال تاکنون به 840 میلیارد ریال افزایش یافته است.
سالاری با اشاره به اینکه  تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های شهر بوشهر  تسریع یافته است گفت: تکمیل ورزشگاه 15 هزارنفری بوشهر تسریع یافته که  تا آخر امسال این ورزشگاه به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با اشاره به اینکه ورزش‌های آبی و دریایی در استان بوشهر جایگاه مهمی در سطح ملی دارد تصریح کرد: با توجه به وجود ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مهم دریایی در استان بوشهر مرکز ورزش‌های دریایی کشور در دهکده گردشگری دریایی بوشهر ایجاد می‌شود.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه دهکده گردشگری بوشهر قطب گردشگری دریایی ملی است خاطر نشان کرد: در این دهکده بزودی ضمن راه‌اندازی رستوان‌های دریایی، هتل‌‌ها و کافی شاپ‌های دریایی روی آب با امکانات و تجهیزات مدرن و پیشرفته افتتاح می‌شود.
سالاری با اشاره به اشتغال‌زایی در دهکده گردشگری دریایی بوشهر افزود: تا یکماه آینده بیش از 500 فرصت اشتغال‌زایی ثابت در دهکده گردشگردی دریایی بوشهر ایجاد می‌شود.
وی با بیان اینکه مشکل آب آشامیدنی شهر بوشهر برطرف می‌شود خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه میزان آب مورد نیاز شهربوشهر روزانه 90 هزار متر مکعب برآورد شده حدود 50 درصد آن از طریق تاسیسات آب شیرین‌کن تامین می‌شود.
استاندار بوشهر با بیان اینکه آب شیرین کن 10 هزار متر مکعبی بوشهر وارد مدار تولید شده گفت: طرح ساخت آب شیرین‌کن 35 هزار متر مکعبی بوشهر  به مناقصه رفته که با انتخاب پیمانکار این طرح اجرایی می‌شود.
سالاری با بیان اینکه طرح‌ خروجی دوم بوشهر نقش مهمی در بهبود ترافیک در این شهر دارد افزود: با توجه به اجرای طرح بندری در جزیره نگین و انتقال فعالیت‌های بندری به این جزیره اتصال خروجی و ورودی دوم بوشهر به این جزیره وضعیت ترافیک تردد کامیون‌ها در این شهر بهبود می‌بخشد.
وی با اشاره به اجرای سه پل دریایی برای ارتباط بوشهر با جاده جدید دوم این شهر افزود: پل نخست دریایی بوشهر بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
استاندار بوشهر تکمیل طرح جمع‌آوری فاضلاب بوشهر را  مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: در سفر رئیس جمهور به بوشهر برای تکمیل این طرح 160 میلیارد تومان مصوب شد که بخشی از آن ابلاغ شده است.
سالاری با بیان اینکه احیاء بافت تاریخی بوشهر به عنوان هویت فرهنگی و تاریخی این شهر مورد تاکید است افزود: با توجه به نقش مهم این بافت در نشان دادن جایگاه تاریخی، فرهنگی و تجاری احیاء آن از اولویت‌ها طرح‌های شهر بوشهر است.
وی از راه‌اندازی سومین مرکز ام.آر.آی بوشهر خبرداد و گفت: 2 مرکز ام.آر.آی در شهر بوشهر افتتاح شده که بزودی سومین مرکز ایجاد می‌شود.
استاندار بوشهر از ایجاد مگا بیمارستان در بوشهر خبرداد و تصریح کرد: با تکمیل پروژه‌های بیمارستانی در شهر بوشهر تعداد تخت‌های بیمارستانی به 700 تخت افزایش می‌یابد و به مگا بیمارستان  تبدیل می‌شود.
سالاری توجه به محلات  مختلف شهر بوشهر را مورد تاکید قرار داد و گفت: طرح‌های عمران شهری در تمام نقاط شهر بوشهر مورد توجه قرار دارد که در این راستا نوسازی شبکه آبرسانی در محلات مختلف مورد تاکید است.