جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

مرکز اطلاعات شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر به بهره برداری رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

مرکز اطلاعات شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر به بهره برداری رسید

مرکز اطلاعات شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر به بهره برداری رسید

مرکز اطلاعات شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر به بهره برداری رسید

معاون برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر در آیین افتتاح این مرکز گفت: ارتقا کیفیت و پایداری سیستم ها و شبکه های کامپیوتری شرکت و ایجاد زیرساخت لازم برای پیاده سازی استاندارد امنیت اطلاعات ( 27001 ISO و ISMS) از جمله مزیت های مرکز دیتا سنتر است.
صادق زنده بودی افزود: با افتتاح این مرکز فضای فیزیکی اتاق سرور شرکت از 9 متر به 64 متر افزایش پیدا کرد و زیرساخت اجرای سیستم وی دی آی نیز مهیا شده است.
وی گفت: این طرح با پنج میلیارد ریال اعتبار در مدت زمان هشت اجرا شد و مجهز به تکنولوژی های پیشرفته و روز است.
معاون برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر افزود: هم اکنون 20 سرور شرکت نیز روی سیستم مجازی سازی آن انتقال یافته است.
وی یادآور شد: به منظور افزایش امنیت سایبری 2 دستگاه فایروال سخت افزاری و نرم افزاری خریداری شده و در حال نصب است.
زنده بودی بیان کرد: نصب سیستم غبارگیر برای افزایش پایداری سیستم ها و افزایش زمان سرویس های دوره ای از دیگر قابلیت های طرح دیتا سنتر شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر به شمار می رود.
مشاور وزیر نیرو در امور فرهنگی و دینی نیز در این آئین گفت: در عرصه فعالیت های مربوط به برق ارتقا برنامه های نرم افزاری تبدیل به نیاز و ضرورت شده است.
حجت الاسلام علی یزدان پرست افزود: دنیای پیشرفته امروز سبک های گذشته را نمی پسندد و همین امر ایجاب کرده که متناسب با پیشرفت های عرصه تکنولوژی و فناوری گام های جدیدی برداشته شود.
وی گفت: افتتاح دیتا سنتر شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر نیز اقدامی مهم در جهت ارتقا این شرکت در بخش نرم افزاری است که می توان در آینده نزدیک شاهد خدمات شایانی توسط این مرکز باشیم.