سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

مراکز فنی و حرفه‌ای دانشجویان را مهارت‌افزایی کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

مراکز فنی و حرفه‌ای دانشجویان را مهارت‌افزایی کنند

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: مراکز فنی و حرفه‌ای دانشجویان را مهارت‌افزایی کنند.

مراکز فنی و حرفه‌ای دانشجویان را مهارت‌افزایی کنند

 

 عبدالکریم گراوند در نشست شورای اداری اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه با توسعه اشتغال پایدار از هدر رفت سرمایه انسانی جلوگیری می شود اظهار داشت: بالا ترین سرمایه در هر سازمانی نیروی انسانی است و توانمندسازی نیروی انسانی جز با آموزش و مهارت امکان پذیر نمی‌باشد.
گراوند با اشاره به اینکه آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای می‌تواند به عنوان یک راه کلیدی در توسعه سرمایه انسانی و اشتغال پایدار نقش آفرینی کنندخاطرنشان کرد: این آموزش‌ها می‌توانند در هر یک از بخش‌های کشاورزی، صنعت، خدمات برای مهارت آموختگان ایجاد اشتغال کنند.
وی با اشاره به نقش مهم مهارت در ایجاد مشاغل خرد و کوچک گفت: برای حل ریشه‌ای معضل بیکاری و توسعه اشتغال مولد مطمئن راه فراگیری آموزش فنی و حرفه‌ای و راه‌اندازی مشاغل کوچک است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر با تاکید به لزوم توانمندسازی نیروی انسانی برای شکوفایی اقتصادی تصریح کرد: نیروی انسانی متخصص و کارآمد، موتور محرکه و یکی از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی و مطمئن ترین راه برای رسیدن به اقتصادی پویا است و یکی از مأموریت‌های مراکز فنی و حرفه‌ای، آشنا کردن نیروی انسانی با مهارتهای لازم و تبدیل این افراد به نیرو های فعال و کارآمد است.
گراوند به نقش پررنگ بانوان در اقتصاد خانواده اشاره کرد و افزود:آموزش بانوان باید در برنامه‌های فنی و حرفه ای نقش پررنگ تری به خود بگیرد و با فراهم کردن زیرساخت های لازم، بانوان بتوانند از آموزش‌های فنی و حرفه ای متناسب با نیازهای منطقه بهره مند شوند.
وی با تاکید بر مهارت افزایی بر اساس ظرفیت‌های مناطق مختلف استان بوشهر افزود:  با توجه به نقش مهم مهارت‌آموزی در فراهم شدن اشتغال بر اساس ظرفیت‌های استان بوشهر آموزش‌های مهارتی باید بستر ساز اشتغال شود.