سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

مراکز ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مراکز ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: در راستای مبارزه با فرهنگ بدحجابی و مقابله با شبیخون فرهنگی، مراکز ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

مراکز ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

 

حجت‌الاسلام عبدارضا سروستانی در نشست با مسئولان فرهنگی، دینی و مذهبی با اشاره به اینکه حکومت اسلامی باید نسبت به ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تلاش کند اظهار داشت: نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب دغدغه اصلی جامعه دینی و حکومت اسلامی است.
وی عفاف و حجاب را دارای جایگاه ریشه‌ای و محوری در جامعه اسلامی دانست و افزود: سلامت جامعه در حکومت‌های دینی و اسلامی به این دو محور مهم مرتبط است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه عفاف و حجاب در قرآن کریم و روایات ائمه معصومین (ص) مورد توجه و تاکید قرار گرفته است گفت: از بدو پیروزی انقلاب اقدامات بسیار خوبی در حوزه فرهنگ عفاف و حجاب انجام شده و تلاش‌های زمان حکومت طاغوت برای ترویج بی حجابی و ولنگاری بی اثر شد.
سروستانی با بیان اینکه دشمن از طذیق برنامه‌های ماهواره‌ای فرهنگ ولنگاری در جامعه ترویج داده است تصریح کرد: دشمن با تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی و از طریق برنامه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی اقدامات زیادی برای ترویج بی حجابی و بی عفتی انجام می‌دهد که باید در این حوزه بصیرت افزایی و افزایش آگاهی شود.
وی با بیان اینکه مراکز فرهنگی و دینی استان بوشهر باید نسبت به ترویج فرهنگ بدحجابی حساس شوند گفت: نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب دغدغه اصلی جامعه دینی است که در این راستا مسئولان مراکز فرهنگی و دینی استان با حساسیت کامل این موضوع را رصد، و به موقع نقش خود را ایفا کنند.
سروستانی با تاکید بر ترویج فرهنگ عفاف و حجاب افزود: برای تحقق این مهم مراکز ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در استان بوشهر با مشارکت جوانان راه‌اندازی می‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه هیچ کس در مبارزه با رواج بدحجابی و بی عفتی در جامعه نباید بی تفاوت باشد افزود: چرا که اگر این مسیر ادامه پیدا کند برای جامعه ضررهای جبران ناپذیری ایجاد می‌کند.
سروستانی بااشاره به اینکه باید با رویکرد آفندی در برابر این حرکت دشمن ایستادگی کرد تصریح کرد: مسئولان باید در این راستا برنامه‌های متعددی طراحی کنند جلوی این افات را بگیرند چراکه امروز ترویج بی حجابی در حال تشدید بوده و به سن پایین هم تسری یافته است.
وی نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب دغدغه اصلی جامعه دینی دانست و تاکید کرد: مسئولان و صاحبان فکر و اندیشه باید به جد به این مسئله توجه کنند، زیرا افت‌های ترویج بدحجابی جامعه و خانواده‌ها را دچار مشکلات جبران ناپذیری می‌کند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با بیان اینکه از زن  نباید به عنوان وسیله‌ای برای جذب سرمایه استفاده کنیم تصریح کرد: در بعضی شرکت‌های خصوصی، مطب‌های پزشکان و جاهایی دیگر با نگاه ابزاری به زن و با هدف جذب سرمایه به دنبال ترویج فرهنگ منحط غربی هستند که مسئولان باید با جدیت این موضوع را پیگیری کنند.