جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در نقاط مختلف استان بوشهر برگزار می‌شود - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در نقاط مختلف استان بوشهر برگزار می‌شود

مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در نقاط مختلف استان بوشهر برگزار می‌شود


مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در نقاط مختلف استان بوشهر برگزار می‌شود

مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در نقاط مختلف استان بوشهر برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی در جمع سوگواران امام راحل با تسلیت سالروز  ارتحال امام راحل به ویژگی‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران پرداخت و اظهار داشت: حضرت امام راحل با داشتن ایمانی قوی به خداوند منان، تمام فعالیت‌ها و برنامه‌ها با اتکال به ایزد منان و تمسک جستن به قرآن کریم اجرایی می‌کردند.

وی با بیان اینکه حضرت امام (ره) از نظر علمی و فقهی جزء مجتهدین زبردست و یکی از فقهای توانمند جهان اسلام بودند افزود:  حضرت امام راحل از نظر سیاست سیاستمداری بودند که کاملاً منطبق با سیره ائمه اطهار(ع)و دستورات دین مبین اسلام عمل می‌کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران شجاعانه در مقابل زورگویان می‌ایستادند خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) از چنان شخصیت الهی برخوردار بودند که از هیچ قدرتی به جزء حضرت باری تعالی نمی‌هراسیدند و شجاعانه در مقابل ابرقدرت‌های زورگوی ظالم قد علم می‌کردند.

سروستانی با اشاره به اینکه امام (ره) در دل اقشار مختلف جامعه قرار دارد  تاکید کرد: امام (ره) به تمام معنا از مظلومان عالم حمایت می‌کرد و نگاه رحمانی به مظلومان داشتند و در مقابل دشمنان پایدار و مقاوم بودند.

وی با بیان این که امام(ره) به ملت عشق می‌ورزید و ملت هم عاشق امام راحل بود تصریح کرد: این شخصیت الهی نظام با محوریت ولایت فقیه و مدلی برای اداره جامعه اسلامی در عصر کنونی اجرایی کرد تا الگویی برای کشورهای اسلامی باشد تا آنها هم الگو بگیرند و در مقابل ستمگران بایستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه  هر کسی برای خدا کار کند محبوب قلوب  می‌شود افزود: امام(ره) به گونه‌ای در قلوب مردم جا گرفت که در ارتحال ملکوتی آن میلیون‌ها دل سوخته از ایشان بدرقه و استقبال کردند و این واقعه مهم پیامی دارد و آن پیام این است که هر کسی برای خدا کار کند محبوب قلوب می‌‌شود.

سروستانی با اشاره به وصیت نامه سیاسی الهی امام (ره) گفت: معرفی شخصیت امام (ره) برای جامعه امروزی به ویژه نسل جوان ضروری است که در این راستا وصیت نامه سیاسی الهی امام (ره) برای دانشجویان و سایر قشرهای جوان استان بوشهر تبیین و تشریح شود.

 وی با اشاره به نقش مهم شناخت امام(ره) در کمک به گفتمان انقلاب اسلامی تاکید کرد: باید چنین شخصیتی به  نسل جوان به ویژه دانشجویان به خوبی معرفی شود که این اقدام کمک بزرگی به گفتمان انقلاب اسلامی می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر از اعزام روحانیون به مناطق مختلف استان بوشهر خبرداد و افزود: در راستای برگزاری بیست‌وهشتمین سالگرد ارتحال امام راحل، روحانیون و طلاب  برای تبیین جایگاه امام(ره) به مناطق مختلف استان بوشهر اعزام شدند.