جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

مراسم زیارت حضرت رسول(ص) ازبعید در بوشهر برگزار شد - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

مراسم زیارت حضرت رسول(ص) ازبعید در بوشهر برگزار شد

مراسم زیارت حضرت رسول(ص) ازبعید در بوشهر برگزار شد


مراسم زیارت حضرت رسول(ص) ازبعید در بوشهر برگزار شد

مراسم زیارت حضرت رسول(ص) ازبعید در بوشهر برگزار شد

همزمان با 28 صفر سالروز رحلت رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)  آیین‌های سنتی سینه‌زنی سوگواری در جای جای این استان برگزار شد.

سوگواران بوشهری مراسم خود را در خیابان‌های منتهی به مصلی جمعه بوشهر با برپایی دسته‌های عزادار برگزار کردند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر  که در مراسم عزاداری بوشهر حضور داشت در جمع خبرنگاران با تسلیت  رحلت جانکاه پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) با تاکید بر نقش وحدت و اتحاد در خنثی شدن توطئه‌های دشمنان اسلام اظهار داشت: دشمنان اسلام به دنبال تضعیف قدرت مسلمانان به شکل‌های مختلف هستند که این مهم با اتحاد و وحدت خنثی می‌شود.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری با اشاره به ترفندهای دشمنان برای ایجاد اختلاف و تفرقه میان مسلمانان تصریح کرد: استان بوشهر نماد اتحاد و وحدت مسلمانان است چراکه برادران و خواهران اهل تسنن و تشیع سال‌‌هاست بدون هیچ اختلافی در کنار هم با اتحاد و انسجام زندگی می‌کنند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه وحدت شیعه و سنی عامل اقتدار اسلام در برابر کفر و نفاق است گفت: دشمنان اسلام همواره به دنبال اهداف شوم شان که همانا ایجاد تفرقه در بین مسلمانان است هستند که این ترفند با اتحاد و وحدت مسلمانان خنثی می‌شود.

عزاداران  بوشهری در مصلای جمعه این شهر مراسم ویژه‌ای در سوگ ارتحال محمد مصطفی(ص) و امام حسن مجتبی(ع)برپا کردند که در ادامه،" زیارت پرفیض حضرت رسول(ص) از بعید"  برگزار شد.

ارادتمندان خاندان رسول گرامی اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت(ع) در این مراسم  با قرائت زیارت‌نامه رسول گرامی اسلام (ص) از راه دور، سلام و ارادت ویژه خود را به پیامبر فضیلت و مهربانی حضرت محمد مصطفی(ص) ابلاغ کردند.

در ادامه این مراسم آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بوشهر به امامت آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهرآغاز شد.

گزارش خبرنگاران تسنیم از مناطق مختلف استان بوشهر حاکی است مراسم زیارت حضرت رسول(ص) از بعید در دشتستان، تنگستان، گناوه، دیلم، دشتی، دیر، جم، عسلویه و کنگان با حضور شیعیان و اهل تسنن در شهرها و روستاها برگزار شد و مسلمانان عشق و ارادت خود را به نبی مکرم اسلام(ص) حضرت محمد مصطفی(ص)  نشان دادند.