جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

مراسم تکریم و معارفه فرمانده بسیج صدا و سیمای بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم تکریم و معارفه فرمانده بسیج صدا و سیمای بوشهر

 

 

    امروز در آیینی با حضور مسئولان سپاه استان، بسیج، نیروی انتظامی وکارکنان صداوسیما از فعالیتهای چندساله امیدباقری فرمانده سابق بسیج صداوسیمای بوشهر تقدیر وحسین حجری فرمانده جدید بسیج صداوسیمای مرکز بوشهر بمدت دو سال معرفی شد.                                         

همچنین در این آیین آقای یزاف به عنوان نماینده امر به معروف و نهی از منکر ستاد امر به معروف و نهی از منکر صداوسیمای مرکز بوشهر معرفی شد.                                               

مدیر کل صداوسیمای مرکز بوشهر گفت:بسیج شجره طیبه ای است که در دنیای مادی و معنوی نقش اصلی و تاثیرگذار دارد.سیدحسین ناظر با بیان اینکه داشتن تفکر بسیجی از ساختار بسیجی مهم تر است افزود: این تفکر بسیجی است که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را برای همیشه بیمه کرده است و در صداوسیما نیز این روحیه موجب هم افزایی است. وی افزود فرمانده بسیج صداوسیما، معاونین و مدیر کل صداوسیما را فرماندهی می کند و از حسین حجری خواست با روحیه بسیجی موجب تولید برنامه های مرتبط با این حوزه شده و موجب رشد روزافزون شود.                                                                

فرمانده سپاه امام صادق بوشهر نیز گفت : صداوسیما یکی از مجموعه مراکز بسیار مهم است و با توجه به هجمه دشمن و تهاجم بیگانگان باید چنین مرکزی وجود داشته باشد تا مجموعه شبهات را پاسخ دهد.سردار فتح الله جمیری با بیان اینکه صداوسیما خود یک بسیج است افزود:شاهد این مدعا یکپارچگی وهمکاری سپاه و صداوسیما به رهبری ولی امر مسلمین امام خامنه ای است.وی اضافه کرد: برنامه های مختلف سپاه را صداوسیما بخوبی انعکاس داده است یکی از این برنامه ها که چندسالی است بطور زنده در ماه مبارک رمضان انعکاس داده می شود ترتیل خوانی قرآن است. فرمانده سپاه امام صادق بوشهر تصریح کرد : بطور میانگین سالانه 160 برنامه سپاه و بسیج توسط صداوسیمای مرکز بوشهر تهیه و پخش می شود که موجب افزایش بصیرت افزایی می شود. سردار جمیری افزود: استان بوشهر با وجود نیروگاه اتمی، تهیه 8 درصد گاز جهان ،50 درصد گاز کشور ،صادرات 94 درصد نفت کشور ، با بیش از 900 کیلومتر مرز آبی و قرار گرفتن در حوزه میانی خلیج فارس که نگاه دشمنان به آن است از تاثیر و اهمیت بسزایی برخورداراست که بایدبه آن نگاه ویژه شود. وی خاطرنشان کرد :مجموعه صدا و سیمای تهران باید با توجه به ویژگی های استان بوشهر و تائید صدا و سیمای استان و در فرامرزها توجه ویژه ایی  به این مرکز داشته باشد سردار جمیری گفت : استان بوشهر در زمینه مسائل قرآنی چند سال است رتبه اول را در میان استانهای کشور به خود اختصاص داده است در حالی که استان قم رتبه هفتم را دارد و از مسئولان خواست برای پخش برنامه های قرآنی از شبکه سراسری تلاش کنند .مشاور ریئس سازمان صدا و سیمای بسیج سازمان نیز گفت :در هیج جای کشور ماننداستان بوشهر فرمانده سپاه تا این اندازه نسبت به برنامه های صدا و سیما اشراف ندارد که قابل تقدیر است و البته این موضوع وظیفه مدیر کل صدا و سیما را کمی سخت می کند حجت الا سلام و المسلمین رستگاران افزود : بسیج صدا و سیما در میان سایر سازمان از اهمیت خاصی برخوردار است و سازمان بسیج مستضعفین نیز توجه ویژه ایی به آن داشت این در حالی است که در بهمن 92بسیج صدا و سیما در کنار سایر اقشار و به دستور سردار نقدی به عنوان یک قشر معرفی شد . وی بیان داشت تجربه نشان داد در دوران انقلاب ،روحیه بسیجی و انقلابی در تمام عرصه ها موجب موفقیت بوده است امروز نیز چنین است .مشاور رئیس صدا و سیما تصریح کرد :بسیج صدا و سیمای بوشهر در کنار 8استان مرزی دیگر در دوران دفاع مقدس در درگیری مستقیم دشمن بودند و امروز نیز در حوزه راهیان نور به آن به آن توجه ویژه ایی در این خصوص می شود . حجت الا سلام والمسلمین رستگاران افزود :مسئول بسیج صدا و سیما در هر مرکز معاونت فرهنگی مرکز را نیز بر عهده دارد وی از تولیدات مستند سازان بوشهری تقدیر کرد و افزود :شاید در هیچ جای کشور مستند سازهای خوبی که در استان بوشهر چون احسان عبدی پور ،روشن روان و سید حسین صافی نداشته باشیم که از ظرفیت های خوب این استان است . مشاور رئیس صدا و سیما خاطرنشان کرد :استان بوشهر از اولویت های اول ماست و بزودی دوره هایی را برگزار می کنیم که یک خبرنگار با تمام توانایی ها چون تهیه کننده ،صدابردار ،خبرنگار و تدوین باشد در این برنامه از 125 نیروی بسیجی تجلیل شد.