جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

مراسم ترتیل خوانی کودکان و نوجوانان در استان بوشهر برگزار شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم ترتیل خوانی کودکان و نوجوانان در استان بوشهر برگزار شود

مراسم ترتیل خوانی کودکان و نوجوانان در استان بوشهر برگزار شود

مراسم ترتیل خوانی کودکان و نوجوانان در استان بوشهر برگزار شود

 

امام جمعه بوشهر گفت: در کنار آیین ترتیل خوانی قرآن، مراسم ترتیل خوانی کودکان و نوجوانان، کتابخوانی قرآنی و مهدکودک قرآنی استان بوشهر گسترش یابد.
 آیت‌الله  صفایی بوشهری در نشست با اعضای ستاد پنجمین دوره ترتیل خوانی نوای ملکوت استان بوشهر ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در عرصه فرهنگ قرآنی و نهادینه کردن آن در  استان بوشهر اظهار داشت:  تنها راه نجات جامعه بشری در شرایط کنونی، رجوع به قرآن و تمسک به مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه خداوند قرآن را برای نجات و کمال بشریت نازل کرده است، تصریح کرد: همانطور که عصاره تمامی انبیا، پیامبر خاتم و عصاره تمامی ادیان، دین اسلام است، عصاره تمامی کتب آسمانی نیز قرآن کریم است.
صفایی بوشهری با بیان اینکه قرائت قرآن درب ورود به حوزه مفاهیم است، افزود: قرائت گام نخست برای  ورود به مدینة النور قرآن است و سرای این مدینة النور نیز مفاهیم است.
امام جمعه بوشهر تاکید کرد: گام بعد از فهم قرآن، ایمان و سپس عمل به آن است که اوج این عمل، رسیدن به آثار و برکات عمل به قرآن است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه خداوند در قرآن بر قرائت قرآن سفارش کرده است، افزود: قرآن بالی برای نجات و پرواز به اوج کمال است.
صفایی بوشهری با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان الگوی ماه‌های دیگر است تصریح کرد: اگر در ماه مبارک رمضان انس با قرآن داریم بدین خاطر است که انیس قرآن در ماه‌های دیگر شویم.
امام جمعه بوشهر تاکید کرد: ماه مبارک رمضان ماه ورود قرائت برای تعهد به مفاهیم و عمل به آن است و باید این امر نهادینه شود.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تأکید بر اینکه در تمامی طول سال باید با قرآن انس داشته باشیم افزود: در ماه مبارک رمضان که قرآنی می‌شویم باید در ماه‌های دیگر نیز کاری کنیم که قرآنی باقی بمانیم.
وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان یک ظرفیت فوق العاده تربیتی است گفت: به همین سبب ورودی و خروجی این ماه باید با هم تفاوت داشته باشد و فرد به طور مداوم در حال رشد باشد.
صفایی بوشهری با تاکید بر بهره جستن از ماه مبارک رمضان برای رشد در همه ابعاد افزود: انسان‌های خردمند انسان‌هایی هستند که از فرصت ماه مبارک رمضان برای رشد شخصیت خود در تمامی ابعاد ایمانی، تقوایی، اخلاقی، معرفتی و بصیرتی استفاده می‌کنند.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر از دیرباز یک استان قرآنی بوده، خاطر نشان کرد: در سال گذشته دو کار بزرگ در عرصه قرآن در استان انجام گرفت، که تنظیم سند چشم انداز قرآنی استان و روز قرآنی استان بوشهر بود و هم اینک هردوی اینها در کشور به عنوان الگو شناخته می‌شوند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توجه به برگزاری ترتیل خوانی کودکان و نوجوانان گفت: لازم است که در کنار ترتیل خوانی قرآن، مراسم ترتیل خوانی کودکان و نوجوانان، کتابخوانی قرآنی و مهدکودک قرآنی نیز در استان بوشهر گسترش پیدا کند.
صفایی بوشهری تصریح کرد: ضروری است که هر سال با توجه به نیاز استان از دریچه قرآن، یک شعار قرآنی انتخاب و این شعار قرآنی در طول سال، شعار همگی اصحاب قرآن در استان باشد.
در این نشست اعلام شد: مراسم ترتیل خوانی در شهر بوشهر در ماه مبارک رمضان هر روز رأس ساعت 17 و 15 دقیقه در حسینیه عاشقان ثارالله و در سایر شهرستان‌های استان بوشهر نیز در مصلاهای جمعه برگزار می‌شود.