جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

مدیریت تالاب‌های استان بوشهر به فناوری مانیتورینگ مجهز می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیریت تالاب‌های استان بوشهر به فناوری مانیتورینگ مجهز می‌شود

مدیریت تالاب‌های استان بوشهر به فناوری مانیتورینگ مجهز می‌شود

مدیریت تالاب‌های استان بوشهر به فناوری مانیتورینگ مجهز می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: مدیریت تالاب‌ها و مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان بوشهر به فناوری‌های مدرن از جمله مانیتورینگ مجهز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حسین دلشب صبح امروز در نشست با امام جمعه بوشهر با اشاره به نام گذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اظهار داشت: در این راستا برای اجرایی شدن طرح‌های اقتصاد مقاومتی و اقتصاد سبز دبیرخانه این طرح در اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تشکیل شده است.

وی از ارتقا منطقه کوه خائیز به منطقه حفاظت شده خبرداد و گفت: منطقه شکارگاه کوه خائیز تنگستان که دارای تنوع زیست محیطی  و 8 تنگه و آبشار است در  شورای عالی حفاظت محیط زیست به عنوان منطقه حفاظت شده پذیرفته شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به ویژگی‌های منطقه خائیز تنگستان خاطرنشان کرد: این منطقه و منطقه تنگ ارم از جمله مناطقی است که زیستگاه پلنگ محسوب می‌شود و اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر توان ویژه‌ای برای  مدیریت، نظارت و حفاظت  آن بکار گرفته است.

دلشب به اجرای طرح امید اجتماعی  در حوزه حفاظت محیط زیست اشاره کرد و افزود: در قالب این طرح دوره‌های ویژه آموزشی برای تمام کسانی که علاقه مند به محیط زیست هستند در 38 شهر استان بوشهر برگزار شد.

وی از تشکیل انجمن محیط زیست در شهرهای 38 گانه استان بوشهر خبرداد و گفت: در راستای اجرای امید اجتماعی در شهرهای مختلف استان بوشهر یک انجمن محیط زیستی و طرفدار محیط زیست تشکیل  شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از اجرای طرح حفاظت از پلنگ آسیایی در منطقه تنگ ارم دشتستان خبرداد و تصریح کرد: در راستای این طرح دو نفر از نیروهای بومی این منطقه  در اجرای طرح حفاظت از پلنگ آسیایی بکار گرفته شده و در این راستا برای ارتقا شناخت مردم کتابخانه محیط زیستی راه اندازی شد.

دلشب با بیان اینکه از منطقه تنگ ارم دشتستان دائم عکسبرداری می‌شود گفت: در اجرای طرح  حفاظت از پلنگ آسیایی در دشتستان دوربین‌های تله‌ای نصب شده و کارشناسان دائم  در حال عسکبرداری  و رصد عکس‌ها  هستند.

وی از تصویب مدیریت 7 تالاب در استان‌ها خبرداد و افزود:  44 تالاب در استان‌ها وجود دارد  که 7 تالاب  آن طرح مدیریتشان تصویب شد که یکی از آنها طرح مدیریت تالاب حله استان بوشهراست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: مدیریت تالاب‌ها و مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان بوشهر به فناوری‌های مدرن از جمله مانیتورینگ مجهز می‌شود.

دلشب افزود: چهار کارگاه کشوری با مدیریت و مسولیت بین‌المللی تالاب‌ها  که در سازمان حفاظت محیط زیست مستقر است در بوشهر برگزار و با مدیریت خود مردم بصورت مدیریت زیست بومی تدوین شد.

وی با اشاره به شناسایی 11 کانون ریزگرد در استان بوشهر بیان کرد: در استان بوشهر 11 کانون ریزگرد را شناسایی شده که 8 کانون آن بسیار گسترده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تصریح کرد: مساحت کانون ریزگردها در دیلم، گناوه، دشتستان و بوشهر مشخص و عملیات لازم در این مناطق انجام و  به سازمان حفاظت محیط زیست ارائه شده است.