جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

مدیرکل فنی و حرفه ای بوشهر: آموزش هاباید به سمت فناوری های نوین هدایت شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیرکل فنی و حرفه ای بوشهر: آموزش هاباید به سمت فناوری های نوین هدایت شود

مدیرکل فنی و حرفه ای بوشهر: آموزش هاباید به سمت فناوری های نوین هدایت شود

مدیرکل فنی و حرفه ای بوشهر: آموزش هاباید به سمت فناوری های نوین هدایت شود

عبدالرسول کازرونی روز سه شنبه در جلسه ستاد هفته بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای افزود: تقویت این امر گامی به سوی تولید ملی است زیرا خلاقیت، نوآوری و فن ورزبودن را دربین جوانان و نوجوانان زنده می کند.
وی اضافه کرد: تغییر نگرش و دیدگاه مردم نسبت به کار و مهارت آموزی، نهادینه کردن فرهنگ کار و کارآفرینی و اشاعه آن دربین خانواده ها ازجمله دغدغه های آموزش های فنی وحرفه ای است.
کازرونی افزود: سرمایه گذاری درمنابع انسانی بیش ازسرمایه گذاری درمنابع طبیعی، به رشداقتصادی کمک می کند زیرا نقش بنیادین نیروی انسانی درتوسعه کشورها امری بدیهی وروشن است.
وی اجرای برنامه بازدید همگانی ازمراکزآموزش فنی وحرفه ای را درتوسعه فرهنگ مهارت آموزی، تبیین نقش و جایگاه آموزش‌های فنی وحرفه ای درجامعه و آشنایی قشرهای مختلف جامعه باآموزش‌های فنی وحرفه ای عنوان کرد و افزود: این برنامه درزمینه آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآمد متناسب بانیازهای بازارکار، ارتقای توان کارآفرینی، توأم کردن آموزش ومهارت و جلب همکاری بنگاههای اقتصادی است که همزمان باسراسرکشور از20 تا 25 آبان ماه سال‌جاری باهدف فراگیرکردن هرچه بیشتر آموزش‌های فنی ومهارتی دراستان اجرامی شود.
کازرونی بابیان اینکه بازدید برای عموم آزاداست اظهارکرد: تجهیزات و کارگاه‌های مراکزآموزش فنی‌وحرفه ای استان از ظرفیت بالایی برخوردار است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز با اشاره به اینکه حل مشکل بیکاری در گرو تربیت افراد ماهر است گفت: با توجه به ظرفیت بالای دانشگاه آزاد اسلامی در ترویج علوم، این مجموعه در توسعه مهارت آموزی و ارتقای مهارت دانشجویان از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.
اسماعیل عبدالهی اضافه کرد: حل مشکل بیکاری در گرو توجه و تمرکز دانشگاهها و آموزش فنی و حرفه ای در مسیر تربیت افراد ماهر و پنجه های کارآمد در مراکز فنی و حرفه ای است.
وی گفت: تعامل فنی وحرفه ای با دانشگاه توانمندی مهارتی دانشجویان را به دنبال دارد.
عبدالهی با اشاره به مزیت بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای برای مردم گفت: جوانان، دانش آموزان و دانشجویان با بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه ای زمینه شکوفایی استعدادهای درونی خود را مهیا می کنند.
وی اظهارکرد: امروز صنعت کشورخالی ازنیروهای تکنسین ماهراست وبرای رسیدن به توسعه باید آموزشهای مهارتی و تکنسین های ماهر تربیت شود.