جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

مدیرکل بنیاد شهید بوشهر: تخصیص اعتبار اجرای فاز 2 مجتمع توانبخشی ایثار این استان ضروری است - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیرکل بنیاد شهید بوشهر: تخصیص اعتبار اجرای فاز 2 مجتمع توانبخشی ایثار این استان ضروری است

مدیرکل بنیاد شهید بوشهر: تخصیص اعتبار اجرای فاز 2 مجتمع توانبخشی ایثار این استان ضروری است

مدیرکل بنیاد شهید بوشهر: تخصیص اعتبار اجرای فاز 2 مجتمع توانبخشی ایثار این استان ضروری است

حجت الاسلام ابراهیم تشکری روز سه شنبه در نشست با استاندار بوشهر افزود: این استان دارای 2هزار و 121شهید، 6 هزار جانباز و 435 نفر آزاده است که سرجمع جامعه هدف و خانواده آنان حدود 54 هزار نفر است که باید به آنها خدمات رسانی شود.
وی اظهار کرد: در دولت یازدهم به پشتوانه مسئولان نظام گام های مثبتی برای خانواده شاهد و ایثارگر برداشته شده است که افتتاح فاز نخست مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار بوشهر از این جمله است.
تشکری با اشاره به فعالیت های انجام شده در بنیاد شهید بوشهر در دولت تدبیر و امید گفت: ساماندهی گلزارهای شهدا دراستان باعث شد بنیاد شهید بوشهر 2 سال پی در پی در کشور رتبه نخست را کسب کند.
وی بیان کرد: ساخت فاز نخست مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار بوشهر با 140میلیارد ریال در چهار هزار و 850 مترمربع با تجهیزات به روز و در مناسبت ترین مکان شهر بوشهر از دیگر اقدام های انجام شده در دولت یازدهم است.
وی افزود: ساخت و تجهیز ساختمان اداری شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و جم، محصورکردن گلزار شهدا با جذب و تخصیص اعتبارات استانی به منظور دسترسی بهتر والدین معظم شهدا به دلیل کهولت سن، گرما و گرد و خاک از جمله این فعالیت هاست.
تشکری گفت: احداث بزرگترین اردوگاه فرهنگی و ورزشی جنوب کشور در متراژ پنج هزار مترمربع از دیگر برنامه های این اداره کل است که درمراحل کارشناسی آن هستیم.
وی با اشاره به لزوم ترویج و اشاعه فرهنگ ناب ایثار و شهادت در جامعه گفت: حدود 2 سال است که شورای ترویج فرهنگ ایثارو شهادت به ریاست رئیس جمهوری تشکیل شده و در استانها ریاست این شورا به عهده استاندار و در شهرستان ها فرمانداران مسئول این شورا هستند.
استاندار بوشهر گفت: تلاش می شود در مسیر جدید سربلند بیرون آئیم و آن را بدرستی به منزل برسانیم.
عبدالکریم گراوند افزود: با وجود محدودیت منابع مالی ولی در دولت، کارها و اقدام های بزرگی در حوزه توسعه ای و زیرساختی بویژه در بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شده است.
وی اظهار کرد: اجرای طرح های ناتمام در دولت یازدهم از جمله افتخارات این دولت است که طرح مجتمع فرهنگی و توانبخشی ایثار نمونه ای از آنهاست که امروز در بیشتر استان های کشور این طرح اجرا شده است.
گراوند افزود: خدمت در بنیاد شهید و امور ایثارگران که افضل نهادهاست کاری ارزشمند و مهم است.
وی گفت: خانواده شهدا چشم و چراغ این ملت هستند و در این ارتباط برای خدمت رسانی به آنها از هیچ تلاشی فروگذار نمی شود.
استاندار بوشهر افزود: برای انجام طرح ها و فعالیت های بنیاد شهید و امور ایثارگران و ارائه خدمات هرچه بهتر به جامعه هدف از هیچ تلاشی فروگذار نمی شود.