سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

مدیرعامل شهرک‎های صنعتی بوشهر : - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیرعامل شهرک‎های صنعتی بوشهر :

۶۰ میلیارد ریال برای تکمیل زیرساخت‌ شهرک‌های صنعتی استان بوشهر نیاز است

مدیرعامل شهرک‎های صنعتی بوشهر :

مدیرعامل شهرک‎های صنعتی بوشهر گفت: هم اکنون ۱۹ شهرک و ناحیه صنعتی در استان بوشهر وجود دارد که برای تکمیل زیرساخت‌های برق، آب، گاز، راه دسترسی، خیابان‌کشی و فاضلاب آنها به ۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مهدی صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به اینکه شهرک‌ها و نواحی صنعتی نقش مهمی در استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی و ایجاد اشتغال دارند اظهار داشت: هم اکنون در استان بوشهر 19 شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که تاکنون یک‌ هزار و 750 هکتار زمین برای استقرار واحدهای صنعتی و تولیدی واگذار شده است.

وی با اشاره به اینکه 302 واحد تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان بوشهر ایجاد شده افزود: در شهرک‌های صنعتی استان بوشهر 302 واحد صنعتی و تولیدی ایجاد شده که 116 واحد آن راکد است.

صفوی با اشاره به اینکه هیچ واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی به خاطر مشکلات زیرساختی تعطیل نشده افزود: عمدترین دلایل تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی مربوط به تامین نقدینگی، اختلاف شرکا یا مشکل مواد اولیه است.

60 درصد واحدهای صنعتی استان بوشهر مشکل تامین نقدینگی دارند

وی با بیان اینکه بیش از 60 درصد واحدهای صنعتی استان بوشهر مشکل تامین نقدینگی دارند گفت: با تمهیداتی که اندیشه شده است 405 میلیارد تومان برای تامین سرمایه ثابت و در گردش واحدهای تولیدی استان بوشهر تخصیص یافته که با بررسی واحدهای مشکل‌دار تسهیلات اعتباری در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با بیان اینکه طرح‌های عارضه یابی در واحدهای تولیدی استان بوشهر آغاز شده گفت: برای افزایش توان تولیدی در واحدهای صنعتی در این شهرک‌ها  طرح عارضه‌یابی و حل مشکلات آنها اجرا می‌شود.

صفوی با اشاره به استقبال نشدن از شهرک‌های صنعتی دیر، خورموج و اهرم افزود: سایر شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان بوشهر با میانگین کشوری هم‌خوانی دارند.

وی با اشاره به اینکه اکنون واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی استان بوشهر به سرمایه‌گذاران آغاز شده گفت: در قبال واگذاری زمین، امکانات زیرساختی مانند آب، برق و راه دسترسی ایجاد می‌شود که اکنون در بخشی از شهرک‌های صنعتی زیرساخت‌ها تکمیل نیست.

60 میلیارد ریال نیاز تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی استان بوشهر

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر تاکید کرد: برای تکمیل زیرساخت‌های برق، آب، گاز، راه دسترسی خیابان‌کشی و فاضلاب شهرک‌های صنعتی استان بوشهر به 60 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

صفوی از اجرای طرح تقویت برق در شهرک صنعتی بوشهر 2 خبر داد و با بیان اینکه این پروژه تا شهریور به بهره‌برداری می‌رسد خاطرنشان کرد: یکی از چالش‌های مهم صنعت استان بوشهر تامین برق است که سرمایه‌گذاران در شهرک صنعتی بوشهر 2 با چنین مشکلی مواجه هستند که بر این اساس پروژه تقویت ولتاژ برق در این شهرک اجرا شد و تا شهریور امسال به بهره برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با بیان اینکه محدوده شهر صنعتی 2 بوشهر 400 هکتار است تصریح کرد: تاکنون 50 درصد اراضی این شهرک به سرمایه‌گذاران و متقاضیان واگذار شده است.

راه‌اندازی شهرک تخصصی آبزیان در دلوار

صفوی از راه‌اندازی شهرک تخصصی آبزیان در دلوار خبر داد و گفت: با رایزنی‌هایی که با شیلات و پارک علم و فناوری انجام شده قرار است در شهرک صنعتی دلوار صنایع آبزیان استقرار یابد و به شهرک تخصصی آبزیان تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی گناوه هنوز عملیاتی نشده افزود: تاکنون زمین مناسب برای ایجاد شهرک صنعتی گناوه معرفی نشده از طرفی ظرفیت شهرک‌های صنعتی بندرریگ و دیلم که به گناوه نزدیک هستند می‌تواند جوابگوی سرمایه‌گذاران در این شهرستان باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با اشاره به اینکه شهرک صنعتی 260 هکتاری دیلم 50 هکتار آن عملیاتی شده خاطرنشان کرد: عملیات امکان‌سنجی برای ایجاد ناحیه صنعتی در شهرستان جم در حال  انجام است.