جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

مددجویان کمیته امداد استان بوشهر توانمند مهارتی می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

مددجویان کمیته امداد استان بوشهر توانمند مهارتی می‌شوند

مددجویان کمیته امداد استان بوشهر توانمند مهارتی می‌شوند

مددجویان کمیته امداد استان بوشهر توانمند مهارتی می‌شوند

 

معاون برنامه ریزی آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در راستای توسعه آموزش‌های مهارتی در استان بوشهر در راستای فراهم کردن خودکفایی اقتصادی مددجویان کمیته امداد استان بوشهر آنان توانمند مهارتی می‌شوند.

احمد لیراوی در نشست با معاون اشتغال و خودکفایی و کارشناسان آموزش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر با  اشاره به اینکه مددجویانی آموزش‌ دیده مهارتی خودکفایی آنها شده‌اند اظهار داشت: براساس  انعقاد تفاهم‌نامه  بین کمیته‌امداد و اداره ‌کل آموزش فنی‌ وحرفه‌ای استان بوشهر، مهارت‌های فنی ‌و حرفه‌ای  به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان آموزش داده می‌شود.

لیراوی عنوان کرد: آموزش‌های مهارتی به مددجویان کمیته امداد سبب توانمندسازی مددجویان در حرفه‌های گوناگون و دستیابی به شغلی پایدار و مشارکت در فعالیت‌های اقتصادی می‌شود که این مشارکت سبب ارتقا درآمد و رشد اقتصادی می‌شود.

معاون آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر تصریح کرد: آموزش‌های مهارتی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد سبب پیشرفت و توسعه همه جانبه اقتصاد مقاومتی در راستای بکارگیری سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب می‌شود.

وی با تاکید بر فراهم شدن اشتغال مددجویان آموزش دیده افزود: مدد جویان کمیته امداد امام خمینی (ره ) با فراگیری آموزش‌های مهارتی زمینه اشتغال خود را فراهم کرده و از این طریق می‌توان ، تعداد بسیاری را وارد بازار کار کرد.

رئیس اداره آموزش اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر نیز در این نشست با بیان اینکه مددجویان کمیته امداد امام خمینی استان توانمند می‌شوند گفت: باید مددجویان کمیته امداد از مراکز آموزش فنی و حرفه ای بازید تا ضمن آشنایی با ظرفیت‌های آموزشی مراکز نسبت به فراگیری آموزش‌های مهارتی ترغیب شوند.

پروین لیراوی‌زاده  با اشاره به اینکه آموزش فنی و حرفه‌ای با نیازسنجی و برنامه ریزی مناسب پاسخگوی مخاطبان با شرایط و موقعیت‌های مختلف است اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی‌های به عمل آمده  مهارتی نمودن مددجویان و شرکت آنان در فعالیت‌های اقتصادی و کسب مشاغل پایدار پس از انعقاد تفاهم‌نامه توسط مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای دنبال شده است.

معاون اداری و پشتیبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر نیز با بیان اینکه توانمندسازی مددجویان کمیته امداد امام (ره) منجر به خودکفایی آنان می‌شود اظهار داشت: ارائه آموزش‌های فنی و مهارتی و توانمندسازی مددجویان کمیته امداد امام (ره) زمینه خودکفایی آنان را فراهم می‌آورد.

بهروز رستمی افزود: این اداره کل آمادگی دارد در مسیر ارتقا و توسعه توانمندی‌های فنی و مهارتی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) با هدف بهره‌مندی هرچه بیشتر آنان از فرصت های آموزشی و امکان دسترسی به فرصت‌های شغلی مناسب فراهم کند.

وی گفت: باید به سمتی حرکت کنیم که جوانان به جای علاقه به مشاغل پشت میزنشینی به تدارک شغلی در حوزه مشاغل زودبازده عرصه اقتصاد مقاومتی ورود پیدا کنند.

معاون اداری و پشتیبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر تصریح کرد: افرادی که از فن و مهارت بالاتری برخوردارند می‌توانند در اجرای طرح‌های اشتغال و خودکفایی موفقیت بیشتری داشته باشند چرا که این آموزش‌ها یکی از عوامل اصلی در موفقیت فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به شمار می‌رود.

رستمی خواستار توسعه بیشتر آموزش‌های فنی و مهارتی در بین مددجویان شد و گفت: با توجه به تخصیص اعتبار لازم از سوی کمیته امداد امام (ره) به منظور آموزش مهارتی به مددجویان، این امر می‌تواند به توانمندسازی آنان کمک کند.