جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

مددجویان استان بوشهر از مزایای بیمه‌های اجتماعی بهره‌مند می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

مددجویان استان بوشهر از مزایای بیمه‌های اجتماعی بهره‌مند می‌شوند

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از بهره‌مندی ۴ هزار و ۳۷۶ خانوار تحت حمایت این نهاد در استان بوشهر از مزایای بیمه‌های اجتماعی خبر داد.

مددجویان استان بوشهر از مزایای بیمه‌های اجتماعی بهره‌مند می‌شوند

 

احمد لطفی اظهار داشت: یکی از محورهای اصلی و رسالت‌های ذاتی کمیته امداد، رساندن خانواده‌های تحت حمایت تا مرز توانمندی و استقلال معیشتی است و در این ارتباط از همه ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود بهره‌برداری می‌شود.
وی از بهره‌مندی 4 هزار 376 خانوار تحت حمایت از مزایای خدمات بیمه‌های اجتماعی در سال 95 خبر داد و گفت: از این تعداد خانوار 3 هزار 876 خانوار براساس توافقنامه مالی سال 95 و تعداد 500 خانوار اضافه بر سهم توافقنامه تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار می‌گیرند.
لطفی خاطر نشان کرد: پرداخت حق سنوات بیمه شده واجد شرایط براساس ضوابط ابلاغی به‌مدت 10 سال تا سن بازنشستگی برای رسیدن به شرایط پایدار معیشتی قابل پرداخت بوده و گروه‌های سنی 35 تا 50 سال زنان سرپرست خانوار شهری و مجریان طرح‌های اشتغال و خود کفایی از این طرح برخوردار می‌شوند.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه 3 هزار و 890 خانوار مددجوی استان بوشهر سال قبل از خدمات بیمه‌های اجتماعی برخوردار شدند گفت: سال گذشته به ازای هر خانوار مددجوی بیمه شده 10 میلیون و 570  هزار ریال  حق بیمه پرداخت شده است.
لطفی عنوان کرد: در قالب اجرای این طرح تاکنون 69 خانوار از مزایای مستمری بگیری تامین اجتماعی(بازنشستگی) بهره‌مند شدند و متوسط مبلغ مستمری پرداختی به آنان 4 میلیون و 500  ریال است.
وی با مهم توصیف کردن این طرح گفت: گروه‌های هدف با اولویت گروه‌های یاد شده می‌توانند برای برخورداری از این طرح به دفاتر کمیته امداد امام(ره) تمام شهرستانهای استان بوشهر مراجعه کنند.