جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

مدارس علمیه خواهران استان بوشهر ‌خودکفا می‌شود‌ - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

مدارس علمیه خواهران استان بوشهر ‌خودکفا می‌شود‌

مدارس علمیه خواهران استان بوشهر ‌خودکفا می‌شود‌


مدارس علمیه خواهران استان بوشهر ‌خودکفا می‌شود‌

مدارس علمیه خواهران استان بوشهر ‌خودکفا می‌شود‌

علی عمرانی نسب چهارشنبه شب کارگاه  آموزشی معاونان اداری مالی مدارس علمیه خواهران استان بوشهر با محوریت آموزش سامانه جامع خیران حوزه‌های علمیه خواهران کشور در بوشهر برگزار شد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر در این نشست ضمن اظهار رضایتمندی از سامانه جامع خیران  که توسط جوانان متخصص بوشهر طراحی و تدوین شده، را افتخار تیم فنی بوشهر برشمرد و اظهار داشت: مجمع خیران استان بوشهر در کشور از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

حجت‌الاسلام یوسف جمالی با اشاره به‌ضرورت عضویت معاونان و کارکنان و طلاب و دانش‌آموختگان در این سامانه تأکید کرد: خیران نسبت به مسائل فرهنگی توجه کنند و در این راستا فعالیت‌های خیرخواهانه خود را بیشتر کنند.

وی  با اشاره به جایگاه طلاب در جنگ نرم اظهار داشت: طلاب خواهر استان بوشهر طلایه داران جنگ نرم هستند که در عرصه‌های مختلف فضای مجازی حضور دارند و نقش فعال و پایی در این خصوص ایفا می‌کنند.

دبیر مجمع خیران استان بوشهر در این نشست با اشاره به نقش مهم این مجمع گفت: سامانه جامع خیران حوزه علمیه خواهران باهدف جذب، جلب، سازمان‌دهی خیرین و نیکوکاران، تحقق اهداف و نیات خیرین، نظارت و ارزیابی عملکرد مجمع خیران و اعتمادسازی و شفاف نمودن کلیه رفتارها طراحی شد.

علی عمرانی نسب  با تاکید بر خودکفایی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر تصریح کرد: اولویت کاری مدیران مدارس فعال نمودن سامانه مجمع خیران است،  و امیدواریم  سال 1404 خودکفایی مدارس علمیه را در منابع پایدار شاهد باشیم.

وی با تأکید بر اینکه این سامانه توسط  مجمع خیران استان بوشهر  تهیه‌شده خاطرنشان کرد: این سامانه به صورت پایلوت در مدارس علمیه خواهران استان بوشهر اجرا می‌شود و در آینده از این سامانه به‌صورت ملی بهره برداری و تمام استان‌های کشور از این سامانه استفاده می‌کنند.

دبیر مجمع خیران حوزه علمیه خواهران بوشهر سرفصل‌های خدمات مجمع خیران به حوزه علمیه خواهران استان بوشهر برشمرد و افزود: توسعه فضاهای آموزشی، مساعدت‌های درمانی به طلاب، ازدواج آسان و تامین جهیزیه، اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به طلاب، تامین ارزاق خوابگاه‌های حزه علمیه و حمایت از طلاب نیازمند از سرفصل‌های خدمات مجمع خیران است.

عمرانی با اشاره به اینکه در شهرستان‌های ده‌گانه استان بوشهر دفاتر مجمع خیران راه‌اندازی می‌شود تصریح کرد: طرح السابقون بالخیرات با هدف حمایت از حوزه علمیه خواهران و با تدبیر استان بوشهر یک کار ابتکاری به صورت هیئت امنایی و با ریاست آیت‌الله صفایی بوشهری انجام شد که مهمترین توفیق آن تعامل با اعضای هیئت امنا بوده است.