سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

مخازن ذخیره نفت در خارگ بازسازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مخازن ذخیره نفت در خارگ بازسازی می‌شود

مخازن ذخیره نفت در خارگ بازسازی می‌شود

مخازن ذخیره نفت در خارگ بازسازی می‌شود

 

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مخازن در حال بازسازی پایانه نفتی خارگ تا تاپایان امسال با استفاده از توان نیروی داخلی تکمیل و وارد مدار عملیاتی می‌شود.
سید پیروز موسوی با بیان اینکه شرکت پایانه نفتی خارگ نقش مهمی در صادرات نفت خام دارد اظهار داشت: شرکت پایانه‌های نفتی  94 درصد مسئولیت صادرات نفت ایران را بر عهده دارد.
وی با تاکید بر اجرایی شدن طرح‌های اقتصاد مقاومتی در پایانه نفتی خارگ افزود: طرح‌های مهمی در عرصه نفت  بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اجرا می‌شود که بر این اساس تفاهم‌نامه‌هایی با مرکز تحقیقاتی و پژوهشی وزارت نفت منعقد شده است.
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفت ایران  کاهش وابستگی برای تهیه قطعات و تجهیزات موردنیاز از خارج کشور را از اهداف این تفاهم‌نامه دانست و افزود: در این راستا  با صرفه‌جویی ارزی زمینه تحقق اجرایی شدن طرح‌های اقتصاد مقاومتی فراهم می‌شود.
موسوی نقش مهم پایانه نفتی ایران در اجرای پروژه‌های نفتی مهم دانست و با اشاره به اجرای شش پروژه مهم در سال گذشته خاطر نشان کرد: از 12 پروژه مهم صنعت نفت در سال گذشته 6 پروژه آن مربوط به شرکت پایانه‌های نفتی است که این مهم نقش تاثیرگذار این شرکت نشان می‌دهد
وی از بازسازی مخازن ذخیره نفت خام  در خارگ خبرداد و افزود: بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مخازن در حال بازسازی پایانه نفتی خارگ تا تاپایان امسال با استفاده از توان نیروی داخلی تکمیل و وارد مدار عملیاتی می‌شود.
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با بیان اینکه سالانه به ظرفیت 3 میلیون بشکه مخازن  نفت خام خارگ  تعمیر می‌شود افزود: اکنون 3 مخزن یک میلیون بشکه‌ای بدست متخصصان شرکت پایانه نفتی در حال بازسازی است که یک مخزن  در نیمه نخست  و دو مخزن دیگر تا پایان امسال در مدار سرویس عملیاتی قرار می‌گیرد.
موسوی با اشاره به اجرای سامانه جلوگیری از رسوبات مخزن در خارگ گفت: برای ایجاد سامانه جلوگیری از رسوبات مخزن با جهاد دانشگاهی و صنایع داخلی تفاهم‌نامه‌ای منعقد شده که با اجرای این طرح‌ها  بدست متخصصان داخلی صرفه‌جویی‌های مهمی درپی دارد.
وی از کاهش واردات پودر میکروبی برای پاک کردن خاک آلوده در مخازن ذخیره نفت خام خبرداد و خاطر نشان کرد: با تولید پودر میکروبی  برای پاک  کردن خاک‌آلوده‌های  مخازن نفتی توسط شرکت‌های تجاری داخلی و جهاد دانشگاهی ضمن کاهش میزان واردات این مواد نقش مهمی در صرفه‌جویی ارزی دارد.
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به اینکه این شرکت جز 100 شرکت برگزیده کشور در راستای اجرایی کردن اهداف اقتصادی مقاومتی معرفی شده گفت: با توجه به اهداف دولت در زمینه نقش شرکت‌ها در پسابرجام، استفاده از ظرفیت‌های صنعتی درون کشور مورد توجه جدی شرکت پایانه‌های نفتی ایران قرار دارد.
موسوی  تصریح کرد: هم‌اکنون ظرفیت‌های جدیدی در عرصه صادرات نفت توسط شرکت پایانه‌های نفتی ایران بر اساس برنامه‌های توسعه‌ای وزارت نفت، ایجاد شده که نقش این شرکت را در دوران پسابرجام  نشان می‌دهد.