سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

محموله قاچاق به ارزش ۲۱ میلیارد ریال در بندر ریگ کشف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

محموله قاچاق به ارزش ۲۱ میلیارد ریال در بندر ریگ کشف شد

فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: با توقیف یک فروند موتور لنج در آب‌های ساحلی بندرریگ محموله قاچاق به ارزش ۲۱ میلیارد ریال کشف شد

محموله قاچاق به ارزش ۲۱ میلیارد ریال در بندر ریگ کشف شد

سردار قلندر لشکری صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برخورد با قاچاقچیان در اولویت برنامه‌های دریابانی قرار دارد، اظهار داشت: ماموران دریابانی با داشتن تجهیزات و شناورهای پیشرفته، پهنه آب‌های خلیج فارس در استان بوشهر را رصد می‌کنند و این آبراه را برای قاچاقچیان ناامن کرده‌اند.

وی از فعالیت ناوگروه‌های شناوری و سایت‌های راداری الکترونیکی در حوزه دریابانی استان بوشهر خبرداد و گفت: برای حفاظت و مراقبت از مرزهای دریایی استان بوشهر و مقابله با قاچاقچیان دریایی ناوگروه‌های شناوری، پاسگاه و پست‌های کنترل مرزی و سایت‌های راداری الکترونیکی در حوزه دریابانی استان بوشهر فعالیت می‌کنند.

فرمانده دریابانی استان بوشهر با اشاره به اینکه برخورد قاطع با قاچاقچیان در آب‌های سرزمینی از اولویت‌های این دریابانی است، خاطرنشان کرد: با تلاش شبانه‌روزی ماموران دریابانی، بزرگترین واردکننده کالای قاچاق در بندر ریگ استان بوشهر مهندم شد.

لشکری با بیان اینکه یک فروند موتورلنج حامل کالاهای قاچاق در این منطقه توقیف شد افزود: یک فروند موتورلنج در بندر ریگ که مشکوک به حمل کالای قاچاق داشت ماموران دستور ایست صادر کردند که در این شناور به ارزش 21 میلیارد و  187 میلیون ریال کالای قاچاق کشف شد.

وی با بیان اینکه در این شناور انواع کالاهای قاچاق کشف شد بیان کرد: 115 دستگاه موتور کولرگازی، 100 دستگاه پنل کولر گازی،1550 تخته پتو، 95 دستگاه مانیتور 19 اینچ، 426 هزار عدد آدامس، 98 دستگاه تلویزیون ال.ایی.دی و کالاهایی دیگر در زمینه انواع پوشاک، لوازم پزشکی، لوازم خانگی، لوازم یدکی خودرو و لامپ کم مصرف و دیگر تجهیزات و لوازم از این شناور کشف شد.

فرمانده دریابانی استان بوشهر با بیان اینکه 3 نفر در این عملیات دستگیر شدند گفت: برخورد با قاچاقچیان در راستای حمایت از تولیدات داخلی و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در دستور کار دریابانی قرار گرفته و بدون اغماض با قاچاقچیان که به اقتصاد و تولیدات داخلی صدمه وارد می‌کنند برخورد قاطع می‌شود.