سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

محفل قرآنی در ۵۰ نقطه استان بوشهر برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

محفل قرآنی در ۵۰ نقطه استان بوشهر برگزار می‌شود

محفل قرآنی در ۵۰ نقطه استان بوشهر برگزار می‌شود

محفل قرآنی در ۵۰ نقطه استان بوشهر برگزار می‌شود

 

معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان بوشهر گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان با مشارکت موسسات قرآنی در ۵۰ نقطه استان بوشهر محفل تخصصی قرآن کریم ویژه جوانان و نوجوانان برگزار می‌شود.
عبدالرضا عالی‌پور با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان برنامه‌های مهمی تدارک دیده شده است اظهار داشت: طرح باقیات صالحات برای نذر قرآن برای نخستین بار در استان بوشهر اجرا می‌شود که در اجرای این طرح مردم با اهدا کتاب وحی در زمینه توسعه فعالیت‌های قرآنی در مساجد، مدارس، موسسات و مراکز قرآنی مشارکت می‌کنند.
وی  با بیان اینکه طرح نذر قرآن با شعار هربوشهری یک قرآن در ماه مبارک اجرا می‌شود افزود: در طرح باقیات صالحات که خود شامل چند طرح از جمله نذر قرآن و کتاب‌های اسلامی است با شعار هر بوشهری یک قرآن، نذرهای مردم به صورت هدفمند انجام و از نذور غیر متعارف جلوگیری می‌شود.
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه این طرح به دو صورت انجام می‌گیرد گفت: در شکل نخست صدها جلد قرآن در اختیار کتابفروشی‌های خاص قرار می‌گیرد و افرادی که نذر دارند می‌توانند با نذر هدیه قرآن به این کتابفروشی ها مراجعه کنند.
وی خاطر نشان کرد: در شکل دوم ادارات و شرکت‌ها چندین جلد قرآن‌ در اختیار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر قرار می‌دهند که به صورت رایگان در اختیار مراکز مختلف قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به چاپ 3 هزار جلد کتاب قرآن کریم از سوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بوشهر به معاونت قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر خاطر نشان کرد: نشر این کتاب‌ها در آستانه ماه مبارک رمضان به پایان می‌رسد و سه هزار جلد کتاب قرآن نفیس در اختیار مراکز مختلف قرآنی قرار می‌گیرد.
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به تولید فیلم مستند قطعه‌ای از بهشت در بوشهر تصریح کرد: برای معرفی جایگاه قرآنی استان بوشهر فیلم مستند قطعه‌ای از بهشت با مشارکت صدا و سیما در بوشهر تولید می‌شود.
عالی‌پور با اشاره به فعالیت 41 موسسه قرآنی در استان بوشهر به برگزاری محافل قرآنی در استان بوشهر خبرداد و گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان با مشارکت موسسات قرآنی در 50 نقطه استان بوشهر محفل تخصصی قرآن کریم ویژه جوانان و نوجوانان برگزار می‌شود.
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره اجرای طرح ثقلین برای نخستین بار در کشور در استان بوشهر گفت: در این طرح آیات و روایات تخصصی قرآن بر روی برگه‌هایی درج و شماره‌ای نیز برای شرکت در مسابقه پشت این برگه  ثبت می‌شود که این برگه‌ها در بسته‌هایی برای مطالعه افراد قرار می‌گیرد.
عالی‌پور با اشاره به اجرای طرح سراج  تصریح کرد: در این طرح قاریان هم استانی آیات موضوعی قرآن کریم را قرائت و ضبط می‌کنند که در اختیار دستگاه‌های اجرایی استان بوشهرقرار می‌گیرد تا در جلساتشان استفاده کنند.
وی با اشاره به تهیه و تولید فیلم اذان بومی استان بوشهر گفت: برای بهره‌مندی از موذنان بومی استان بوشهر، طرح تولید و ضبط اذان در دستور کار قرار دارد که بر اساس المان‌های بومی استان بوشهر تدوین می‌شود.