سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

مجوز آکادمی برای لیگ یک و برتر از سال آینده ضروریست - نمایش محتوای خبر

 

 

مجوز آکادمی برای لیگ یک و برتر از سال آینده ضروریست

زارعی مدیر آموزش آکادمی ملی فوتبال:یک سال فرصت برای دریافت مجوز

مجوز آکادمی برای لیگ یک و برتر از سال آینده ضروریست

دکتر مصطفی زارعی-مدیر آموزش و پژوهش آکادمی ملی فوتبال گفت: با توجه به دیدگاه مثبت رییس فدراسیون در خصوص تاسیس آکادمی باشگاه ها، قرار است تا باشگاه های لیگ برتر و دسته یک ظرف مدت یک سال مجوز تاسیس آکادمی را دریافت کرده و فعالیت های خود را مطابق آیین نامه در این زمینه آغاز کنند.

وی گفت: با توجه به آیین نامه مربوطه به تشکیل آکادمی در باشگاه ها، هر باشگاهی باید یکسری زیر ساخت های اولیه را داشته باشد تا بتواند مجوز تاسیس آکادمی بگیرد. وجود خوابگاه، امکانات ورزشی، آموزشی، رفاهی و پزشکی، داشتن حداقل دو زمین استاندارد فوتبال پایه، داشتن یک زمین استاندارد چمن مصنوعی، داشتن زمین چمن طبیعی و در نهایت وجود برنامه توسعه جوانان در آکادمی باشگاه ها که شامل فعالیت دو تیم در رده سنی 15 تا 21 سال، فعالیت یک تیم در رده سنی 10 تا 14 سال، فعالیت یک تیم در رده سنی زیر 10 سال و فعالیت یک تیم در رده سنی زیر 8 سال است که از شرایط اخذ مجوز باشگاه ها محسوب می شود.
مدیر آموزش و پژوهش آکادمی ملی فوتبال در ادامه درباره برگزاری فستیوال های فوتبال پایه دختران و پسران گفت: مطابق سال های گذشته آکادمی ملی فوتبال برگزاری فستیوال های شهرستانی، استانی و ملی را در دستور کاری خود داشته و هر سال با نظارت بیشتر و دقیق تر، سعی بر برگزاری فستیوال ها به بهترین شکل ممکن دارد.
وی گفت: قرار است تا فستیوال های فوتبال پایه در سه سطح شهرستانی که از روز شنبه آغاز شده و تا پایان تیر ماه ادامه خواهد داشت، در سطح استانی از 10 مرداد ماه آغاز و تا 31 این ماه باید برگزار شود و در نهایت دومین فستیوال ملی بانوان از 16 تا 19 شهریور ماه و چهارمین فستیوال ملی پسران از 20 تا 23 شهریور ماه برگزار خواهد شد.
دکتر زارعی در ادامه با تاکید بر نظارت فعالیت و برگزاری فستیوال های شهرستانی و استانی گفت: برنامه ریزی های کاملی برای نظارت دقیق  به منظور با کیفیت برگزار شدن فستیوال ها در دستور کاری خود قرار داده ایم و با انتخاب مدیران فنی، نظارت کاملی بر نحوه عملکردشان داشت و فرآیند استعدادیابی را زیر نظر خواهیم داشت.
وی در پایان گفت: خوشبختانه با برگزاری فستیوال ها، اکنون شاهد بازدهی مطلوب بازیکنان در رده های سنی پایه هستیم به طوری که حدود 65 درصد از بازیکنانی که در فستیوال حضور داشته و انتخاب می شوند، در رده سنی زیر 14 سال و در فستیوال آسیایی شرکت کردند و این امر نشان می دهد که برگزاری فستیوال ها تا چه حد مثمر ثمر بوده و در راستای رشد و توسعه فوتبال پایه کشور موفق عمل کرده ایم.