سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

مجموعه ورزش‌های آبی در دهکده گردشگری بوشهر ایجاد می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مجموعه ورزش‌های آبی در دهکده گردشگری بوشهر ایجاد می‌شود

مجموعه ورزش‌های آبی در دهکده گردشگری بوشهر ایجاد می‌شود

احمد بهروزیان‌فر صبح امروز در بررسی جانمایی برای ایجاد مرکز ورزش‌های دریایی و آبی بین‌المللی در دهکده گردشگری بوشهر با بیان اینکه ورزشکاران استان بوشهر در بسیاری از رشته‌های ورزشی در سطح ملی، بین‌المللی و المپیک دارای جایگاه ویژه‌ای هستند اظهار داشت: ورزشکاران استان بوشهر در مسابقات ملی و بین‌المللی مدال‌های رنگارنگ کسب کردند که جایگاه این استان را در کشور ارتقاء داده‌اند.

وی با بیان اینکه دهکده گردشگری دریایی بوشهر فرصت مهمی برای برگزاری مسابقات ساحلی و آبی فراهم کرده است تصریح کرد: در این دهکده نخستین دوره مسابقات بین‌المللی قایقرانی  برگزار شد و  ورزشکاران استان بوشهر در این مسابقه خوش در خشیدیدند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر با اشاره به برگزاری تورنمنت بین المللی پرشین کاپ فوتبال ساحلی در بوشهر  خاطر نشان کرد: بازی‌های تورنمنت پرشین کاپ  با حضور تیم‌های برتر جهان در زمین فوتبال ساحلی دهکده گردشگری دریایی بوشهر برگزار شده که مورد توجه مسئولان کشوری و استانی قرار گرفت.

بهروزیان‌فر با اشاره به اجرای طرح مجموعه ورزش‌های آبی با شرائط استاندارد بین‌المللی در دهکده گردشگری بوشهر افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده مجموعه ورزش‌های آبی و دریایی و اسکله اختصاصی قایقرانی با شرائط استاندارد بین‌المللی برای میزبانی مسابقات مختلف ملی و بین‌المللی با حمایت استاندار بوشهر در دهکده گردشگری دریایی بوشهر ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: در این مجموعه انواع ورزش‌های دریایی و آبی شامل مسابقات قایق‌رانی آبهای آزاد، کایاک و دیگر ورزش‌ها طراحی و اجراء می‌شود تا یکی از مطالبات به حق ورزشکاران این رشته‌ها محقق شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر از انعقاد تفاهم‌نامه برای اجرای مرکز بین المللی ورزش‌های دریایی در بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: برای ایجاد این  مجموعه ورزشی تفاهم‌نامه سه جانبه میان وزیر ورزش و جوانان، رئیس سازمان میراث فرهنگی و استانداری بوشهر منعقد شده است.