سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

مجمع خیران علمیه خواهران استان بوشهر راه‌اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مجمع خیران علمیه خواهران استان بوشهر راه‌اندازی شد

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان بوشهر گفت: مجمع خیران علمیه خواهران بوشهر برای فراهم‌کردن زمینه مشارکت مردم نیکوکار در اجرای طرح‌های مختلف فرهنگی اجتماعی راه‌اندازی شده است.

مجمع خیران علمیه خواهران استان بوشهر راه‌اندازی شد

 

حجت‌الاسلام یوسف جمالی با بیان اینکه حوزه علمیه خواهران استان بوشهر در سطح‌های 2 و 3 دارای طلاب است، اظهار داشت: اکنون یک‌هزار و 500 نفر در 15 مرکز حوزه علمیه بلند مدت و کوتاه مدت تحصیل می‌کنند.
وی با بیان اینکه با اشاره به نقش مهم تامین اعتبارات مالی در اجرای موفق طرح‌ها تاکید کرد: اگر حوزه‌های علمیه قوی‌تری داشته باشیم بدون‌شک جامعه و خانه‌ای متدین در عرصه زندگی ایجاد می‌شود.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان بوشهر با بیان اینکه طلاب خواهر استان با مدارس در زمینه مشاوره دانش‌آموزان مشارکت می‌کنند، گفت: اکنون 60 نفر از طلاب خواهر استان بوشهر در ارائه مشاوره با مدارس همکاری می‌کنند و 250 طلبه هم در مدارس نماز جماعت برپا می‌کنند.
جمالی نقش مهم طلاب در جامعه مهم و اثربخش دانست و افزود: کارشناسان حوزه علمیه خواهران بوشهر علاوه بر حضور در برنامه‌های صدا و سیما در جامعه برای تحکیم خانواده حضوری مثمر ثمری دارند.
وی با اشاره به اینکه در شورای فرهنگ عمومی طرح‌های مهم فرهنگی و اجتماعی برای استحکام خانواده‌ها مصوب شده است گفت: طرح‌های مشاوره قبل از ازدواج، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، تقویت بنیه دینی و مذهبی خانواده‌ها، افزایش بصیرت و دیگر طرح‌های فرهنگی و اجتماعی مصوب شده که اجرای این طرح‌ها نیاز به اعتبارات مالی و مشارکت خیران است.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان بوشهر با اشاره به تصویب طرح بصیرت‌افزایی سیاسی و فرهنگی در جامعه گفت: این طرح با رویکرد روحیه انقلابی و ولایی مصوب شده که حوزه علمیه خواهران خود را موظف به اجرای این طرح‌ها می‌داند.
جمالی با اشاره به اینکه وضعیت مالی حوزه علمیه خواهران بسیار نامطلوب است تاکید کرد: برای اجرای طرح‌های فرهنگی، اجتماعی، بصیرت افزایی و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی نیاز به اعتبارات و پشتیبانی مالی است که در این راستا مشارکت خیران می‌طلبد.
وی تاکید کرد: اگر پشتیبانی مالی در اجرای طرح‌های یاد شده شود تحول مهمی در استحکام خانواده و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق ایجاد می‌شود که مردم نیکوکار استان بوشهر باید خود را موظف در مشارکت این طرح‌ها بدانند.
جمالی با بیان اینکه بسیاری از طرح‌های فرهنگی حوزه علمیه اجرایی نشده گفت: همه طرح‌ها برای اجرا در این نهاد با مشارکت خیران تدوین شده است.
مدیرحوزه‌های علمیه خواهران استان بوشهر از راه‌اندازی مجمع خیران علمیه خواهران استان بوشهر خبرداد و گفت: در این نهاد برای فراهم‌کردن زمینه مشارکت مردم نیکوکار در اجرای طرح‌های مختلف فرهنگی اجتماعی مجمع خیران علمیه خواهران استان بوشهر راه‌اندازی شده است.
جمالی تاکید کرد: در مرحله نخست یک‌هزار نفر تا آذرماه جذب مجمع خیران این نهاد می‌شوند که تاکنون 50 درصد این مهم محقق شده است. در اجرای مرحله دوم این طرح تا پایان امسال 5 هزار نفر از نیکوکاران استان بوشهر برای مشارکت در طرح‌های حوزه علمیه خواهران جذب می‌شوند.
 
وی با تاکید بر نهادینه شدن فرهنگ نیکوکاری و خیرسازی در جامعه افزود: حوزه علمیه خواهران استان بوشهر در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی طرح‌هایی تدوین کرده که برای اجرا نیاز به اعتبارات مالی و مشارکت خیران است.