جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

مجمع خیران اشتغال‌زا در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مجمع خیران اشتغال‌زا در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

مجمع خیران اشتغال‌زا در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

مجمع خیران اشتغال‌زا در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح امروز در نشست شورای زکات استان بوشهر با بیان اینکه این استان در وصول زکات در کشور دارای رتبه بالایی است اظهار داشت: استان  بوشهر در بین دیگر استان‌‌ها با داشتن شاخص‌های رشد زبان زد است و مقام چهارم در کشور برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه 625 مرکز مستعد پرداخت زکات در استان بوشهر شناسایی شده است افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده نام تعدادی از این مراکز در میزان وصول پرداخت در ستاد زکات استان بوشهر ثبت نشده که لازم است در ترویج فرهنگ زکات در این مناطق اقدام شود.

رئیس شورای زکات استان بوشهر با تاکید بر تدوین نقشه آمایشی پرداخت زکات استان بوشهر گفت:  برای مشخص شدن مناطق مستعد پرداخت و میزان وصولی این مناطق، نقشه آمایشی پرداخت زکات استان بوشهر تدوین و مناطق کدگذاری شود.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر مشارکت ائمه جمعه استان بوشهر در نقشه آمایشی پرداخت زکات خاطر نشان کرد: متاسفانه از سال 93 تاکنون به میزان وصول زکات در استان بوشهر، از سوی دولت‌مردان در این استان برای اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی، اعتبار لازم پرداخت نشده که برگزاری نشست تخصصی در این حوزه مورد تاکید است.

صفایی بوشهری، با بیان اینکه پرداخت نشدن اعتبار معادل وصول زکات آثار سوء‌ای در جامعه دارد تاکید کرد: هر چند  با محدودیت اعتباری در  تخصیص، مواجه هستیم ولی لازم است درصدی  معادل وصول زکات برای تسریع در اجرای طرح‌های عمرانی پرداخت شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه اجری طرح‌های محرومیت‌زدایی در راستای تحقق برنامه‌های دولت است تصریح کرد:عملکرد طرح‌های عمرانی و  محرومیت‌زدایی  از محل پرداخت زکات در جلسه شورای اداری استان بوشهر ارائه شود تا نقش وصول زکات در تحقق مطالبات مردم تبیین شود.

رئیس شورای زکات استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم صندق قرض‌الحسنه امداد در عرصه‌های مختلف جامعه افزود: صندوق قرض‌الحسنه امداد تاکنون نقش خود را در حل مشکلات محرومان، نیازمندا ن و اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی به خوبی ایفا کرده که در این راستا خدمات این صندوق در پرداخت تسهیلات باید افزایش یابد.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر مشارکت اعتبارات وصولی زکات در طرح‌های اشتغال‌زایی استان بوشهر گفت:از محل اعتبارات وصولی زکات و با مشارکت خیران بر اساس اندیشه‌های مقام معظم رهبری، مجمع خیران اشتغال‌زا در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

صفایی بوشهری با تاکید بر شناسایی ظرفیت‌های اشتغال‌زایی روستاها و شهرهای استان بوشهر افزود:مجمع خیران اشتغال‌زا  بر اساس ظرفیت‌های تولیدی و کارگاهی زمینه  اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی را فراهم می‌کند که با استفاده از  مواد اولیه مناطق، کارگاه‌های تولیدی راه‌اندازی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر افزایش وصول زکات در استان بوشهر بیان کرد: هر سال با برنامه‌ریزی میزان وصول زکات در استان بوشهر باید 10 میلیارد ریال افزایش یاید که این مهم تاکنون در استان بوشهر با مشارکت مودیان زکات محقق شده است.