جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

متخصصان پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی در ساخت انواع فلرها به خودکفایی رسیدند - نمایش محتوای خبر

 

 

متخصصان پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی در ساخت انواع فلرها به خودکفایی رسیدند

متخصصان پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی در ساخت انواع فلرها به خودکفایی رسیدند

متخصصان پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی در ساخت انواع فلرها به خودکفایی رسیدند

پیام سجادی صبح امروز در نشست بررسی روند ساخت فلرهای پالایشگاه فاز 12 پارس جنوبی با بیان اینکه متخصصان این پالایشگاه سیاست اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کردند اظهار داشت: تجهیزات مورد نیاز پالایشگاه نهم پارس جنوبی در کارگاه این پالایشگاه بومی‌سازی شده به‌‌گونه‌ای که با تکیه بر توان داخلی رکوردی جدید در ساخت سازه فولادی مشعل در پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی ثبت شد.

وی با بیان اینکه سازه یک تنی بخش انتهایی مشعل‌های سوزان پالایشگاه نهم در این کارگاه ساخته شد خاطر‌نشان کرد: بر‌اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده بین دو بازه‌ زمانی تعمیرات اساسی سازه یک تنی بخش انتهایی مشعل‌های سوزان پالایشگاه نهم در کارگاه مرکزی این پالایشگاه ساخته شد.

رئیس کارگاه مرکزی پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه این سازه در مدت 25 روز  با تکیه بر توان داخلی ساخته شد افزود: با صرف بیش از یک‌هزار نفر ساعت، در مدت 25 روز کاری سازه یک تنی بخش انتهایی مشعل‌های سوزان پالایشگاه نهم در کارگاه مرکزی این پالایشگاه ساخته و ثبت رکوردی جدید شد.

سجادی با بیان اینکه ساخت این تیپ فلر با انجام مهندسی معکوس و تهیه نقشه از نمونه اولیه ساخته شد تصریح کرد: این سازه مهم اکنون با انجام تست‌های لازم مطابق استانداردهای روز دنیا توسط گروه بازرسی آماده نصب در جایگاه خود است.

وی با بیان اینکه متخصصان پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی، در ساخت انواع فلرها به خودکفایی رسیده است خاطر نشان کرد: متخصصان پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی، در ساخت انواع تیپ فلرها به خودکفایی رسیده و آماده ارائه خدمات ساخت این تجهیز به دیگر پالایشگاه‌های کشور است.

رئیس کارگاه مرکزی پالایشگاه نهم با اشاره به میزان صرفه جویی در ساخت سازه یاد شده بیان کرد: علاوه بر ثبت رکورد جدید در مدت زمان و خودکفایی در حوزه  ساخت و کسب دانش فنی، ساخت این سازه در داخل کشور مانع از خروج میلیاردها ریال از کشور شد.

سجادی با بیان اینکه سازه یک تنی بخش انتهایی مشعل‌های سوزان پالایشگاه نهم پارس جنوبی در ارتفاع 100 متری نصب می‌شود تصریح کرد: این تجهیز، سازه‌ای فولادی است که در ارتفاع حدود 100 متری از سطح و در بخش ساحلی پالایشگاه نهم پارس جنوبی نصب می‌شود و وظیفه تشکیل و هدایت شعله در مشعل‌های با فشار متوسط را دارد.