جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

مبلغان دینی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی استان بوشهر مشارکت می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

مبلغان دینی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی استان بوشهر مشارکت می‌کنند

مبلغان دینی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی استان بوشهر مشارکت می‌کنند

مبلغان دینی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی استان بوشهر مشارکت می‌کنند

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: در ماه مبارک رمضان ۷۰۰ مبلغ دینی به نقاط مختلف استان بوشهر برای اجرای برنامه‌های مختلف اعزام می‌شوند که این روحانیون در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مشارکت می‌کنند.
حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی  در همایش طلایه‌داران تبلیغ با تبریک ماه مبارک رمضان این ماه راضیافت‌الله دانست و اظهار داشت: ماه نزول قرآن از نعمت‌های مهم الهی برای بشریت است که باید از این فرصت برای سعادت و رشد استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه در ماه با ارزش رمضان 700 روحانی به نقاط مختلف استان بوشهر اعزام می‌شوند افزود: تفسیر قرآن کریم، معرفی جایگاه ولایت فقیه، تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی، پرداختن به تحکیم خانواده از مهم‌ترین برنامه‌های روحانیون اعزامی در ماه مبارک رمضان است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با تاکید بر مشارکت روحانیون در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی خاطر نشان کرد: در ماه مبارک رمضان مبلغان دینی ضمن بررسی معضلات مختلف اجتماعی بررسی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مشارکت می‌کنند.
وی با بیان اینکه طلایه‌داران تبلیغ در کاهش آسیب‌های اجتماعی و تحقق سبک زندگی اسلامی نقش اثرگذاری دارند تصریح کرد: عوامل فروپاشی خانواده‌ها و پدیده طلاق مشکل بزرگی است که نیازمند تبیین و بررسی است که باید روحانیون در این عرصه  مهم نقش آفرینی داشته باشند.
سروستانی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی موجود جامعه خواستار نقش آفرینی بیشتر مبلغان در تبیین معارف اسلامی و شناساندن آموزه‌های نورانی قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و تبیین خطرات بروز آسیب‌های اجتماعی در منابر و مجالس شد.
وی راه‌های مقابله با آسیب‌هایی مثل طلاق و اعتیاد،  تبیین سبک زندگی اسلامی، ترویج فرهنگ حجاب و عفاف را از برنامه‌های مهم روحانیون اعزامی دانست و گفت: بیان خطرات فضای مجازی و ماهواره‌ها، تبیین مسئله نفوذ، تقویت روحیه انقلابی و تحلیل شرایط روز جامعه و بین الملل و به ویژه اوضاع منطقه و عراق و سوریه محورهای تبلیغی روحانیون اعزامی در ماه رمضان محسوب می‌شود.