جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

مبادلات مرزی مردم ساحل‌نشین استان بوشهر ساماندهی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مبادلات مرزی مردم ساحل‌نشین استان بوشهر ساماندهی شود

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر گفت: ساماندهی مبادلات مرزی مردم ساحل‌نشین استان بوشهر باید در دستور کار قرار بگیرد تا از این طریق رونق اقتصادی در معیشت مردم فراهم شود.

مبادلات مرزی مردم ساحل‌نشین استان بوشهر ساماندهی شود

 

 عبدالحمید خدری در نشست شورای اداری استان بوشهر با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، با تاکید بر بهره‌مندی مردم بوشهر از مزیت‌های نیروگاه اتمی اظهار داشت: در اجرای نیروگاه‌های جدید هسته‌ای باید پیوست فرهنگی مورد توجه قرار باشد.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم بوشهر خواستار ایجاد بیمارستان قلب در بوشهر هستند، خاطرنشان کرد: نیروگاه اتمی بوشهر در کنار تولید برق دارای ظرفیت‌های گوناگون دیگری از جمله ایجاد تاسیسات آب شیرین‌کن است که باید این مهم مورد توجه قراربگیرد.
خدری تاکید کرد: ساخت تاسیسات آب شیرین‌کن در نخستین نیروگاه هسته‌ای بوشهر تصویب شده که اجرای این طرح به ظرفیت 100 هزار متر مکعب در نیروگاه اتمی بوشهر باید عملیاتی شود.
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با بیان اینکه مردم هلیله و بندرگاه بیش از 40 سال در جوار نیروگاه اتمی بوشهر دچار مشکلاتی بودند تاکید کرد: مردم این دو روستا با کمترین امکانات حقوق شهروندی برخوردار هستند که لازم است مشکلات ساکنان مردم هلیله و بندرگاه برطرف شود.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس با تاکید بر حل مشکلات مبادلات تجاری ساحل‌نشینان استان بوشهر افزود: شش هزار لنج در استان بوشهر فعال است که بیش از 300 هزار نفر از طریق آن امرار معاش می‌کنند.
خدری با بیان اینکه 50 درصد جمعیت استان بوشهر از طریق دریا امرار معاش می‌کنند گفت: ساماندهی ته لنجی ملوانان استان بوشهر باید در دستور کار قرار بگیرد تا از این طریق رونق اقتصادی در معیشت مردم ساحل نشین استان بوشهر فراهم شود.