جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

ماهیت انقلاب اسلامی به جامعه شناسانده شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ماهیت انقلاب اسلامی به جامعه شناسانده شود

حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بوشهر با بیان اینکه سلامت خانواده سلامت جامعه را فراهم می‌کند اظهار داشت: مسئولانی که دغدغه سلامت جامعه دارند باید بنیان‌های اعتقادی، اسلامی و اخلاقی خانواده‌ها را تقویت کنند.

ماهیت انقلاب اسلامی به جامعه شناسانده شود

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه نفوذ فرهنگ غرب بنیان خانواده را متزل می‌کند تاکید کرد: همان گونه که بنیان خانواده کشورهای غربی بی‌هویت و متزلزل است نفوذ این فرهنگ در جامعه اسلامی هویت خانواده را از بین می‌برد و سلامت جامعه را به مخاطره می‌اندازد.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه افزایش آمار طلاق ناشی از استحکام نداشتن بنیان خانواده است افزود: افزایش آمار طلاق در جامعه اسلامی یک آسیب و عیب بزرگی است که باید مسئولان در این حوزه چاره‌اندیشی کنند.
دشتی با تاکید بر توجه به ازدواج جوانان خاطرنشان کرد: برای ترغیب جوانان به ازدواج باید فرهنگ‌سازی شود چرا که ازدواج به انسان آرامش و امنیت می‌دهد.
خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه ازدواج سبب افزایش رزق و روزی در همه بخش‌ها می‌شود تاکید کرد: مسئولان به ویژه مدیران فرهنگی و اجتماعی جامعه و بزرگان خانواده زمینه ازدواج جوانان را برای پیشگیری از آسیب‌‌های گوناگون فراهم کنند.
امام جمعه موقت بوشهر با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر بر برگزاری هر چه با شکوه این ایام تاکید کرد و افزود: امسال سی و نهمین سال پیروزی انقلاب اسلامی جشن می‌‌گیریم که باید در برپایی جشن‌های این دهه با مشارکت همه جانبه مردم باشکوه برگزار شود.
خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه انقلاب اسلامی حاصل کار امام راحل، شهدا و همه انقلابیون است تصریح کرد: اکنون پرچم اسلام در ایران اسلامی به اهتزاز درآمده و  ملت ایران در زیر سایه اسلام زندگی می‌کنند.
امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه برای پیروزی انقلاب اسلامی از هیچ کوششی فروگذاری نشد خاطرنشان کرد: برای پیروزی انقلاب اسلامی تلاش‌های وافری شد چرا که ملت ایران به رهبری امام راحل از جان و اموال خود گذشتند تا انقلاب اسلامی در سال 1357 به پیروزی رسید.
دشتی با تاکید بر این نکته که مراحل پیروزی انقلاب اسلامی و جایگاه آن باید به جامعه شناسانده شود گفت: 12 تا 22 بهمن به عنوان دهه فجر انقلاب اسلامی است که شناساندن انقلاب اسلامی به ویژه در مراکز آموزش عالی و مدارس امری واجب و ضروری است.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نسبت به دیگر انقلاب‌ها و نظام‌ها  متفاوت است تصریح کرد: باید ماهیت انقلاب اسلامی شناسنده شود چرا که تا زمانی که این مهم شناخته نشود نمی‌توان از آن در عرصه‌های مختلف دفاع کرد.
خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر پاس داشتن انقلاب اسلامی افزود: شناخت هویت و حقیقت انقلاب اسلامی از واجبات و ضروری‌ است و سخنرانان در ایام دهه فجر به این مهم توجه جدی کنند.
امام جمعه موقت بوشهر، بزرگترین ارمغان انقلاب اسلامی را آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی دانست و گفت: هر چند پیشرفت‌های قابل توجهی به برکت پیروزی انقلاب اسلامی در جامعه شده ولی آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی سه محور مهم و هویت انقلاب اسلامی است.
دشتی با بیان اینکه یکی از نعمت‌های مهم الهی را امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی دانست و گفت: رهبر نظام اسلامی با دیگر رهبران کشورها دارای تفاوت زیادی است که باید سخنرانان در دهه فجر به این مهم توجه کنند.
وی نظام قانون‌گذاری  اسلامی را یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: قانون حاکم در جامعه از مصوبات مجلس‌ها در کشورهای مختلف است که این مهم در جمهوری اسلامی پس از  تطبیق دادن آن بر اساس قانون دینی و اسلامی در شورای نگهبان، تصویب می‌شود و این در حالی است که نظام اسلامی ایران نظام مردم سالاری دینی است.
خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به فاجعه و حادثه ساختمان پلاسکو تهران و تسلیت جان باختن انسان‌های فداکار و ایثارگر بر عبرت گرفتن از این حادثه تاکید کرد و گفت: دو موضوع مهم در ساخت و سازها مغفول مانده که باید به استحکام سازه و ایمنی آن توجه ویژه شود.
امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر توجه به ایمنی در همه عرصه‌ها افزود: رعایت استانداردها در همه عرصه‌های تولید محصول، ساخت و سازها و ارائه خدمات امری مهم و الزامی است که باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.