جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

مانور عملیات اضطراری در بندر بوشهر برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مانور عملیات اضطراری در بندر بوشهر برگزار شد

مدیرکل بنادر و دریانوری استان بوشهر گفت: برای بالابردن سطح ایمنی و ارتقا توان عملیات نیروهای آتش نشان بنادر استان بوشهر، مانور عملیات اضطراری در بندر بوشهر برگزار شد.

مانور عملیات اضطراری در بندر بوشهر برگزار شد

 

محمدمهدی بنچاری در اجرای مانور عملیات اضطراری بندر بوشهر با بیان اینکه بنادر 11 گانه استان بوشهر  از تجهیزات پیشرفته امداد و نجات و اطفا حریق برخوردار است، اظهار داشت: با برنامه‌ریزی انجام شده تجهیزات بنادر در حوزه امداد و نجات و اطفا حریق امسال افزایش می‌یابد.
وی از اجرای مانور اضطراری در بندر بوشهر خبرداد و تصریح کرد: برای بالا بردن سطح ایمنی و ارتقا توان عملیات نیروهای آتش نشان بنادر استان بوشهر، مانور عملیات اضطراری در بندر بوشهر برگزار شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه این مانور در سه نقطه بندر بوشهر اجرا شد، گفت:  بر اساس سناریوهای طراحی شده پس از آتش‌سوزی در برج بندر بوشهر به طول 62 متر عملیات اطفا حریق در کوتاه‌ترین زمان انجام و عملیات امداد و نجات حادثه دیدگان  با موفقیت اجرا شد.
بنچاری با اشاره به آتش سوزی در کانتینر حامل کالاهای مهم در محوطه بندر بوشهر افزود: در این عملیات آتش‌نشانان در کوتاه‌ترین زمان به محل حادثه رسیدند و عملیات اطفا با دستگاه‌های پیشرفته انجام شد.
وی با اشاره به آتش‌سوزی در بارج حامل کالا بر روی دریا خاطرنشان کرد: پس از وقوع حریق با استفاده از یدک‌کش آتش‌خوار بدون اینکه به کالاها صدمه‌ای وارد شود آتش مهار شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اینکه 15 دستگاه وسیله اطفا حریق و امداد و نجات در این عملیات شرکت داشتند، گفت: 7 دستگاه آتش‌خوار سنگین و ماشین‌های آتش‌نشان، یک دستگاه امداد و نجات سبک، 2 دستگاه پیش‌رو، 2 دستگاه آمبولانس و 5 دستگاه یدک‌کش در مانور عملیات اضطراری بندر بوشهر شرکت داشتند.